ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

مسعود باستانی پس از سه سال به مرخصی آمد

<p>مسعود باستانی، روزنامه&zwnj;نگار در ايران روز يکشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۱ پس از سه سال حبس به مرخصی آمد.</p> <!--break--> <p><br /> به گزارش تارنمای کلمه، باستانی در حالی به مرخصی آمده که با مرخصی همسرش مهسا امرآبادی مخالفت شده است.</p> <p><br /> باستانی از تاريخ ۱۴ تيرماه ۱۳۸۸ بازداشت و به اتهام &quot;تبليغ عليه نظام و اجتماع و تبانی برای ايجاد اغتشاش&quot; به شش سال زندان محکوم شد.</p> <p><br /> اين روزنامه&zwnj;نگار تا بهمن&zwnj;ماه ۱۳۸۸ در زندان اوين به سر می&zwnj;برد، اما در تاريخ پنجم بهمن&zwnj;ماه ۱۳۸۸ به زندان رجايی&zwnj;شهر منتقل شد.</p> <p><br /> وی بهمن ماه سال گذشته در پی &quot;وخامت وضعيت سلامتی&zwnj;اش&quot;، به بيمارستان سينا اعزام شده بود.</p> <p><br /> مسعود باستانی سردبيری سايت جمهوريت را برعهده داشته و در روزنامه&zwnj;های شرق، جمهوريت و کارگزاران فعاليت می&zwnj;کرده است.</p> <blockquote> <p>مخالفان حکومت ايران: در سه سال گذشته ۱۰۸ روزنامه&zwnj;نگار در ايران بازداشت شده&zwnj;اند که شماری از آن&zwnj;ها پس از مدتی آزاد شدند اما برخی ديگر هنوز در زندان به&zwnj;سر می&zwnj;برند</p> </blockquote> <p>همسر او نيز از روزنامه&zwnj;نگاران زندانی است و هم&zwnj;اکنون در بند زنان زندان اوين به&zwnj;سر می&zwnj;برد.</p> <p><br /> مهسا امرآبادی ۲۰ ارديبهشت سال جاری خورشيدی برای اجرای حکم خود به اوين رفت.</p> <p><br /> به گزارش کلمه اواخر تيرماه &quot;پس از مخالفت&zwnj;ها و تهديدهای مقامات امنيتی و قضايی نهايتأ به دنبال دستور دادستانی مسعود باستانی از زندان رجايی&zwnj;شهر تحت&zwnj;الحفظ به زندان اوين برده و موفق شد همسر خود را به مدت يک ساعت ملاقات کند.&quot;</p> <p><br /> مهسا امرآبادی نخستين بار در خرداد سال ۱۳۸۸ بازداشت و حدود سه ماه را در بند انفرادی ۲۰۹ سپری کرد. امرآبادی دومين بار در اسفند ۸۹ به اتهام &quot;حضور در تجمعات اعتراضی به حصر ميرحسين موسوی و مهدی کروبی&quot;، دو تن از رهبران مخالفان توسط حفاظت اطلاعات سپاه بازداشت شد.</p> <p><br /> اين روزنامه&zwnj;نگار&nbsp; به يک سال حبس تعزيری و چهار سال حبس تعليقی محکوم شده است.</p> <p><br /> پس از انتخابات بحث&zwnj;برانگيز رياست&zwnj;جمهوی ايران در سال ۱۳۸۸ ده&zwnj;ها روزنامه&zwnj;نگار در این کشور بازداشت شدند.</p> <p><br /> بنا به گزارش مخالفان حکومت ايران در سه سال گذشته ۱۰۸ روزنامه&zwnj;نگار در ايران بازداشت شده&zwnj;اند که شماری از آن&zwnj;ها پس از مدتی آزاد شدند اما برخی ديگر هنوز در زندان به&zwnj;سر می&zwnj;برند.</p> <p><br /> گزارشگران بدون مرز، ايران را &quot;بزرگ&zwnj;ترين&quot; زندان روزنامه&zwnj;نگاران در خاورميانه می&zwnj;داند اما ايران همواره گزارش&zwnj;های نهادهای بين&zwnj;المللی مدافع حقوق بشر را درباره &quot;نقض حقوق بشر&quot; در اين کشور را دخالت در امور داخلی خود می&zwnj;نامد و آن&zwnj;ها را رد می&zwnj;کند.</p> <p><br /> &nbsp;</p>

مسعود باستانی، روزنامه‌نگار در ايران روز يکشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۱ پس از سه سال حبس به مرخصی آمد.

به گزارش تارنمای کلمه، باستانی در حالی به مرخصی آمده که با مرخصی همسرش مهسا امرآبادی مخالفت شده است.

باستانی از تاريخ ۱۴ تيرماه ۱۳۸۸ بازداشت و به اتهام "تبليغ عليه نظام و اجتماع و تبانی برای ايجاد اغتشاش" به شش سال زندان محکوم شد.

اين روزنامه‌نگار تا بهمن‌ماه ۱۳۸۸ در زندان اوين به سر می‌برد، اما در تاريخ پنجم بهمن‌ماه ۱۳۸۸ به زندان رجايی‌شهر منتقل شد.

وی بهمن ماه سال گذشته در پی "وخامت وضعيت سلامتی‌اش"، به بيمارستان سينا اعزام شده بود.

مسعود باستانی سردبيری سايت جمهوريت را برعهده داشته و در روزنامه‌های شرق، جمهوريت و کارگزاران فعاليت می‌کرده است.

مخالفان حکومت ايران: در سه سال گذشته ۱۰۸ روزنامه‌نگار در ايران بازداشت شده‌اند که شماری از آن‌ها پس از مدتی آزاد شدند اما برخی ديگر هنوز در زندان به‌سر می‌برند

همسر او نيز از روزنامه‌نگاران زندانی است و هم‌اکنون در بند زنان زندان اوين به‌سر می‌برد.

مهسا امرآبادی ۲۰ ارديبهشت سال جاری خورشيدی برای اجرای حکم خود به اوين رفت.

به گزارش کلمه اواخر تيرماه "پس از مخالفت‌ها و تهديدهای مقامات امنيتی و قضايی نهايتأ به دنبال دستور دادستانی مسعود باستانی از زندان رجايی‌شهر تحت‌الحفظ به زندان اوين برده و موفق شد همسر خود را به مدت يک ساعت ملاقات کند."

مهسا امرآبادی نخستين بار در خرداد سال ۱۳۸۸ بازداشت و حدود سه ماه را در بند انفرادی ۲۰۹ سپری کرد. امرآبادی دومين بار در اسفند ۸۹ به اتهام "حضور در تجمعات اعتراضی به حصر ميرحسين موسوی و مهدی کروبی"، دو تن از رهبران مخالفان توسط حفاظت اطلاعات سپاه بازداشت شد.

اين روزنامه‌نگار  به يک سال حبس تعزيری و چهار سال حبس تعليقی محکوم شده است.

پس از انتخابات بحث‌برانگيز رياست‌جمهوی ايران در سال ۱۳۸۸ ده‌ها روزنامه‌نگار در این کشور بازداشت شدند.

بنا به گزارش مخالفان حکومت ايران در سه سال گذشته ۱۰۸ روزنامه‌نگار در ايران بازداشت شده‌اند که شماری از آن‌ها پس از مدتی آزاد شدند اما برخی ديگر هنوز در زندان به‌سر می‌برند.

گزارشگران بدون مرز، ايران را "بزرگ‌ترين" زندان روزنامه‌نگاران در خاورميانه می‌داند اما ايران همواره گزارش‌های نهادهای بين‌المللی مدافع حقوق بشر را درباره "نقض حقوق بشر" در اين کشور را دخالت در امور داخلی خود می‌نامد و آن‌ها را رد می‌کند.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.