ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

بازداشت رشید اسماعیلی فعال دانشجویی

<p>رشيد اسماعيلی، فعال دانشجويی توسط نيروهای امنيتی در اصفهان بازداشت شد.</p> <!--break--> <p><br /> به گزارش تارنمای مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران (هرانا)، بازداشت اين عضو شورای سیاست گذاری سازمان ادوار تحکیم وحدت عصر روز شنبه ۱۸ شهريورماه صورت گرفته است.</p> <p><br /> بنا به اين گزارش رشيد اسماعيلی توسط اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ايران و بدون ارائه حکم قضایی بازداشت شده است.</p> <p><br /> اين فعال دانشجويی در سوم دی&zwnj;ماه ۱۳۸۸ درپی احضار اداره اطلاعات اصفهان و مراجعه به این اداره بازداشت و به زندان اصفهان منتقل شده بود.</p> <p><br /> وی به&zwnj;هنگام بازداشت در آن زمان از بيماری سرطان رنج می&zwnj;برد و تحت مراقبت&zwnj;های پزشکی قرار داشت اما با اين حال بدون پزشک و دارو و بدون ملاقات مدت&zwnj;ها در زندان باقی ماند.</p> <blockquote> <p>رشيد اسماعيلی در ماه&zwnj;های اخير به فعاليت روزنامه&zwnj;نگاری در تارنماهای مختلف نيز می&zwnj;پرداخت</p> </blockquote> <p>رشيد اسماعيلی که دانشجوی محروم از تحصیل رشته حقوق بشر در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه علامه نيز هست، در ماه&zwnj;های اخير به فعاليت روزنامه&zwnj;نگاری در تارنماهای مختلف نيز می&zwnj;پرداخت.</p> <p><br /> ادوارنیوز، سايت ادوار تحکيم وحدت نوشته است اسماعيلی تا تکمیل شدن بازجویی&zwnj;ها با قرار بازداشت موقت در بازداشت خواهد بود.</p> <p><br /> خردادماه سال جاری ۱۷ سازمان حقوق بشری و دانشجويی، از جمله عفو بين&zwnj;الملل، ديده&zwnj;بان حقوق بشر و فدراسيون بين&zwnj;المللی جامعه&zwnj;های حقوق بشر، با انتشار بيانيه مشترکی نگرانی عميق خود را از وضعيت نگران&zwnj;کننده دانشگاه&zwnj;ها در جمهوری اسلامی ايران ابراز داشتند.</p> <p><br /> در اين بيانيه از &quot;رويه&zwnj;های نهادينه شده&zwnj;ای که برای مقامات دولتی اين امکان را فراهم آورده است تا به صورت خودسرانه دانشجويان را اخراج و يا از تحصيل محروم و مدرسان و استادان آموزش عالی را به خاطر عقايد و يا فعاليت&zwnj;های سياسی&zwnj;شان از کار برکنار کنند&quot; به&zwnj;شدت انتقاد شد.</p> <p><br /> بر اساس اين بيانيه از سال ۲۰۰۹ ميلادی (۱۳۸۸ خورشيدی) تا سال جاری بيش از ۶۰۰ دانشجو، و همچنين چندين استاد دانشگاه، بازداشت شده و بسياری از آنان سپس به زندان افتاده&zwnj;اند. افزون بر اين، صدها تن نيز به&zwnj;خاطر فعاليت&zwnj;های سياسی خود از تحصيل محروم شده&zwnj;اند.</p> <p>&nbsp;</p>

رشيد اسماعيلی، فعال دانشجويی توسط نيروهای امنيتی در اصفهان بازداشت شد.

به گزارش تارنمای مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران (هرانا)، بازداشت اين عضو شورای سیاست گذاری سازمان ادوار تحکیم وحدت عصر روز شنبه ۱۸ شهريورماه صورت گرفته است.

بنا به اين گزارش رشيد اسماعيلی توسط اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ايران و بدون ارائه حکم قضایی بازداشت شده است.

اين فعال دانشجويی در سوم دی‌ماه ۱۳۸۸ درپی احضار اداره اطلاعات اصفهان و مراجعه به این اداره بازداشت و به زندان اصفهان منتقل شده بود.

وی به‌هنگام بازداشت در آن زمان از بيماری سرطان رنج می‌برد و تحت مراقبت‌های پزشکی قرار داشت اما با اين حال بدون پزشک و دارو و بدون ملاقات مدت‌ها در زندان باقی ماند.

رشيد اسماعيلی در ماه‌های اخير به فعاليت روزنامه‌نگاری در تارنماهای مختلف نيز می‌پرداخت

رشيد اسماعيلی که دانشجوی محروم از تحصیل رشته حقوق بشر در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه علامه نيز هست، در ماه‌های اخير به فعاليت روزنامه‌نگاری در تارنماهای مختلف نيز می‌پرداخت.

ادوارنیوز، سايت ادوار تحکيم وحدت نوشته است اسماعيلی تا تکمیل شدن بازجویی‌ها با قرار بازداشت موقت در بازداشت خواهد بود.

خردادماه سال جاری ۱۷ سازمان حقوق بشری و دانشجويی، از جمله عفو بين‌الملل، ديده‌بان حقوق بشر و فدراسيون بين‌المللی جامعه‌های حقوق بشر، با انتشار بيانيه مشترکی نگرانی عميق خود را از وضعيت نگران‌کننده دانشگاه‌ها در جمهوری اسلامی ايران ابراز داشتند.

در اين بيانيه از "رويه‌های نهادينه شده‌ای که برای مقامات دولتی اين امکان را فراهم آورده است تا به صورت خودسرانه دانشجويان را اخراج و يا از تحصيل محروم و مدرسان و استادان آموزش عالی را به خاطر عقايد و يا فعاليت‌های سياسی‌شان از کار برکنار کنند" به‌شدت انتقاد شد.

بر اساس اين بيانيه از سال ۲۰۰۹ ميلادی (۱۳۸۸ خورشيدی) تا سال جاری بيش از ۶۰۰ دانشجو، و همچنين چندين استاد دانشگاه، بازداشت شده و بسياری از آنان سپس به زندان افتاده‌اند. افزون بر اين، صدها تن نيز به‌خاطر فعاليت‌های سياسی خود از تحصيل محروم شده‌اند.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.