ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

عراق و کویت سفرهای هوایی، دریایی و زمینی به ایران را ممنوع کردند

وزارت بهداشت گفته است که ۲۴ نفر دیگر مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های ایران بستری هستند که بعد از مشخص شدن نتیجه آزمایش‌ها آمار دیگری از مبتلایان به ویروس کرونا به صورت عمومی اعلام خواهد شد.

کویت و عراق تمامی سفرها از این کشورها به ایران و برعکس را به حالت تعلیق درآوردند. این ممنوعیت مرتبط با شیوع ویروس کرونا در ایران و شامل سفرهای دریایی، زمینی و هوایی از فرودگاه‌ها و بنادر کویت و عراق و همچین مرزهای زمینی عراق است.

بزرگ‌ کنید
ضدعفونی کردن اتوبوس‌ها در ایران پس از آمدن کرونا

رویترز شامگاه ۲۰ فوریه/ اول اسفند، به نقل از آژانس خبری کویت (کونا) نوشت که به دلیل شیوع ویروس کرونا در ایران، این کشور تمامی سفرهای دریایی و هوایی به مقصد ایران و بالعکس را به حالت تعلیق در می‌آورد.

مقامات بنادر کویت گفته‌اند که این ممنوعیت سفر تا اطلاع ثانوی به دلیل نگرانی از شیوع ویروس کرونا ادامه خواهد داشت.

شرکت هواپیمایی کویت (کویت ایرویز) پیش از سازمان بنادر این کشور با توصیه وزارت بهداشت کویت پروازهای بین دو کشور ایران و کویت را از بعد از ظهر پنج‌شنبه ۲۰ فوریه/ اول اسفند به حالت تعلیق در آورد.

کویت ایرویز دومین شرکت هواپیمایی منطقه‌ای است که پروازهایش به ایران را متوقف می‌کند. پیش از کویت، عراق هم اعلام کرده بود که ورود هواپیماها از ایران به عراق و برعکس ممنوع است.

عراق روز پنج‌شنبه ورود اتباع ایرانی به این کشور را هم ممنوع اعلام کرد. این تصمیم یک روز پس از آن اعلام شد که دو نفر در شهر قم به دلیل ابتلا به ویروس کرونا، درگذشتند.

یک مقام ارشد عراقی در همین رابطه به خبرگزاری فرانشه گفت: "ورود ایرانیان ممنوع است."

عراق مرزهای زمینی‌اش با ایران را هم بسته است. مقام عراقی که منبع خبرگزاری فرانسه است می‌گوید که مرزهای زمینی بین عراق و ایران تنها برای عراقی‌هایی گشوده خواهد شد که با اوراق شهروندی عراق از طریق زمینی به کشورشان باز می‌گردند.

کیانوش چهانپور، مدیر روابط عمومی وزارت بهداشت، بامداد جمعه اول اسفند اعلام کرد که تعداد مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در ایران پنج نفر است. از میان این پنج نفر دو نفر تا کنون در قم فوت شده‌اند. از سه نفر باقی مانده دو نفر در قم بستری هستند و یک نفر در اراک. فرد مبتلا به کرونا در اراک پزشک است.

وزارت بهداشت گفته است که ۲۴ نفر دیگر مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های ایران بستری هستند که بعد از مشخص شدن نتیجه آزمایش‌ها آمار دیگری از مبتلایان به ویروس کرونا به صورت عمومی اعلام خواهد شد.

در همین زمینه:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.