ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

رسانه‌های نزدیک به سپاه: قالیباف صدرنشین انتخابات در تهران

گرچه هنوز شمارش آرای انتخابات یازدهمین دوره مجلس به پایان نرسیده، رسانه‌های نزدیک به سپاه از پیشتازی محمدباقر قالیباف در حوزه انتخابیه تهران خبر می‌دهند.

جمعه، دوم اسفند، دور اول انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی زیر سایه شیوع بیماری کرونا در ایران که تاکنون جان چهار نفر را در قم گرفته، برگزار شد. شمارش آرا از شب گذشته در برخی حوزه‌های رأی‌گیری آغاز شده و همچنان ادامه دارد. با وجود این‌که هنوز شمارش کل آرا پایان نرسیده و آمار رسمی اعلام نشده است، بسیاری از رسانه‌های نزدیک به سپاه پاسداران از پیشتازی محمدباقر قالیباف، در حوزه انتخابیه تهران خبر می‌دهند.

بزرگ‌ کنید
محمدباقر قالیباف، شهردار پیشین تهران

در حالی که شمارش آرا همچنان ادامه دارد، اما از شب گذشته رسانه‌های نزدیک به جناح اصول‌گرا اعلام نتایج را آغاز کرده و در حال معرفی بسیاری از کاندیداهای وابسته این جناح در حوزه‌های انتخابیه مختلف به عنوان پیروز انتخابات مجلس هستند. رسانه‌های نزدیک به سپاه پاسداران نیز با انتشار آمار غیر رسمی اعلام کرده‌اند محمدباقر قالیباف که از حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس نامزد شده بود، صدرنشین است.

به نوشته خبرگزاری فارس نزدیک به سپاه پاسداران، در تهران یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفر در انتخابات شرکت کرده‌اند و بر اساس شمارش آرای ۲۰۰ صندوق اخذ رای در حوزه انتخابیه تهران، ۳۰ نفر از اعضای لیست وحدت ائتلاف نیروهای انقلاب، تاکنون توانسته‌اند اکثریت آرا را کسب کنند، با توجه به اینکه هنوز کل برخی صندوق‌ها شمارش نشده است و امکان تغییر وجود دارد.

محمدباقر قالیباف، شهردار پیشین تهران، در این انتخابات به عنوان سر لیست کاندیداهای «لیست وحدت» که توسط «شورای ائتلاف نیروهای انتقلاب» برای شرکت در یازدهمین دوره انتخابات مجلس تهیه شده بود، در انتخابات شرکت کرد. لیستی که برای تهیه آن و نشان دادن وحدت عمل اصول‌گرایان در غیاب اصلاح‌طلبان بحث‌ها و اختلاف‌های زیادی میان گروه‌های مختلف جناح اصول‌گرا که یک پای ثابت آن جبهه پایداری بود شکل گرفت. این لیست اگر چه چندین بار تغییر کرد و کاندیداهای جبهه پایداری با ارائه لیست مستقل از آن خارج شدند، اما قالیباف همچنان به عنوان سرلیست باقی ماند.

هدف اصول‌گرایان این بود که با رد صلاحیت گسترده چهره‌های شاخص اصلاح‌طلب، به ۱۶ میلیون رأی ابراهیم رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ دست پیدا کنند. سهمیه‌خواهی بر سر کرسی‌های مجلس و همچنین اختلاف نظر درباره برجام و FATF اما مانع از رسیدن وحدت شد.

از جمله افرادی که به در حال حاضر در حوزه انتخابیه تهران از لیست وحدت ائتلاف نیروهای انقلاب پیشتاز هستند، علاوه بر محمدباقر قالیباف، می‌توان به مرتضی آقاتهرانی، دبیرکل جبهه پایداری، الیاس نادران، سیدمصطفی آقامیرسلیم، عبدالحسین روح‌الامینی اشاره کرد.

با توجه به رد صلاحیت گسترده اصلاح‌طلبان از سوی شورای نگهبان، کاندیداهای جناح اصول‌گرا در بسیاری از حوزه‌های انتخابیه از جمله تهران، تقریبا بدون رقیب وارد عرصه انتخابات شدند و از مدت‌ها قبل پیش‌بینی‌ها مجلس آینده را از آن اصول‌گرایان می‌دانست.

وزارت کشور روز گذشته دو بار انتخابات را برای رسیدن میزان مشارکت به حد مناسب تمدید کرد و انتخابات تا ساعت ۲۲ شب و در برخی استان‌ها تا ساعت ۲۴ شب ادامه داشت.

در همین زمینه:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • امیر

    با تمام بدبینی ها نتیجه این انتخابات میتواند به نفع مردم تمام گردد. به قدرت رسیدن بی چون و چرای تندروها به آنها جسارت خواهد داد تا دودمان اصلاح طلبان و دولت منفور روحانی را برچینند و رژیم چهره کریه خود را بدون هیچ نقاب و پرده پوشی به جهانیان نشان دهد. با ایجاد شرایطی مانند دوره احمدی نژاد دیگر کفتارهای اروپایی و دموکراتهای لاشخور قادر به ماله کشی رژیم نیستند و هیچگونه فرصت و امکانی برای توجیه بقای رژیم نخواهند داشت و در نهایت از ترس نفوذ بیشتر روسیه در ایران مجبور به سرنگونی رژیم جمهوری اسلامی خواهند گردید.