ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

سومین جلسه محاکمه روح الله زم برگزار شد

سومین جلسه محاکمه روح الله زم، مدیر وب‌سایت خبری و کانال تلگرام «آمدنیوز» (صدای مردم) در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست ابوالقاسم صلواتی برگزار شد. روح‌الله زم بار دیگر اتهام «افساد فی‌الارض» را رد کرد.

سومین جلسه محاکمه روح الله زم مدیر وب‌سایت خبری و کانال تلگرام «آمدنیوز» (صدای مردم) در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست ابوالقاسم صلواتی برگزار شد. روح‌الله زم در این جلسه بار دیگر اتهام «افساد فی الارض» را رد کرد.

بزرگ‌ کنید
پنجم اسفند ــ سومین جلسه محاکمه روح الله زم

به گزارش خبرگزاری میزان، پایگاه خبری قوه قضائیه جمهوری اسلامی، روح الله زم دوشنبه پنجم بهمن در دادگاه درباره اطلاع‌رسانی کانال خبری‌اش گفت که «گزارشاتی به دست ما می‌رسید که با ضریب خطا همراه بوده است.»

این فعال پرحاشیه مخالف جمهوری اسلامی در پاسخ نماینده دادستان درباره اتهام «تحریک و تشویق به اغتشاشات» گفت: «مگر با تحریک یک رسانه کسی به خیابان می‌آید؟ البته نمیگویم که اشتباهی در این خصوص نکردم و اگر اشتباهی کردم از دادگاه و مردم عذرخواهی می‌کنم.»

به گزارش وبسایت قوه قضائیه، در این جلسه محاکمه، نماینده دادستان اعلام کرد «متهم در بخشی از اقرارش گفته که اعلام زمان و مکان عملیات‌های سوریه، تردد فرماندهان مخصوصا سردار شهید حاج قاسم سلیمانی جزء ماموریت‌هایش بوده است.» و روح الله زم در پاسخ گفت: «اقرارم را قبول دارم، اما مگر تمام این موارد صورت گرفته است؟»

در این جلسه دادگاه نماینده دادستان همچنین از «ارتباط با مامور یک سرویس جاسوسی» و انتشار اسامی کسانی که تحریم‌ها را دور می‌زنند در آمدنیوز سخن گفت و پرسید «آیا این کار در راستای رسالت کار خبرنگار بوده است؟» به نوشته خبرگزاری میزان روح الله زم در پاسخ گفته است: «خیر. این مطلب در آمد نیوز منتشر شد و قبول دارم».

روح‌الله زم در دومین جلسه محاکمه خود که ۲۷ بهمن برگزار شده بود اتهام «فساد فی‌الارض»، مسئولیت در قبال کشته‌شدگان اعتراضات دی‌ماه ۹۸ و «توهین به مقدسات اسلام» را رد کرد و در ارتباط با همکاری او با ایالات متحده آمریکا به عنوان کشور متخاصم گفت: «آمریکا کشور متخاصم نیست و اسرائیل کشور متخاصم است».

روح‌الله زم، مدیر وب‌سایت خبری «آمدنیوز» ۲۲ مهر سال جاری در شرایطی نامشخص از عراق ربوده و به ایران برده شد. اولین جلسه محاکمه او در ۲۱ بهمن برگزار شد. او تاکنون به وکیل انتخابی و مستقل دسترسی نداشته است و درصورت محکومیت در دادگاه برای برخی از موارد اتهامی، با خطر اعدام روبه‌روست.

گزارش‌گران بدون مرز پیشتر در بیانیه‌ای نسبت به روند محاکمه روح‌الله زم در ایران ابراز نگرانی کرده است.

در همین زمینه:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.