ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

کرونا: ۶ سازمان حامی کودکان کار خواهان توجه بیشتر وزارت بهداشت به محله‌های پرجمعیت منطقه ۱۲ تهران شدند

به نوشته شش سازمان حامی کودکان کار، تراکم جمعیتی بالا در منطقه ۱۲ تهران، شرایط اقتصادی نامناسب خانواده‌ها و کمبود و گرانی امکانات بهداشتی، مشکلات تغذیه‌ای، و آمار بالای اشتغال کودکان شرایط را برای شیوع ویروس کرونا در سطح وسیع‌تر فراهم کرده است.

شش سازمان غیردولتی حمایت از کودکان کار در منطقه ۱۲ تهران (شامل بازار تهران و میدان شوش)، در نامه‌ی مشترکی به وزیر بهداشت خواستار توجه وزارت بهداشت به ساکنان این منطقه پرجمعیت و ساکنان آسب‌پذیر محلات آن در پپیشگیری از شیوع ویروس کرونا شدند.

بزرگ‌ کنید
کودکان کار در حال زباله گردی ــ عکس:‌ آرشیو

انجمن حمایت از حقوق کودکان (خانه‌ کودک شوش و خانه کودک ناصرخسرو)، خانه خورشید، انجمن حمایت از کودکان کار، موسسه آوای مهر تاک، آوای ماندگار دروازه غار و خانه کودک بهنا نامه مشترک به سعید نمکی، وزیر بهداشت جمهوری اسلامی را امضا کرده اند.

این سازمان‌ها نوشته‌اند که تراکم جمعیتی بالا در این منطقه، شرایط اقتصادی نامناسب خانواده‌ها و کمبود و گرانی امکانات بهداشتی، دسترسی محدود به منابع اطلاعاتی موثق، مشکلات تغذیه‌ای و ضعف جسمانی، آمار بالای اشتغال کودکان (زباله‌گردی، دست‌فروشی، کار در کارگاه‌های زیرزمینی) شرایط را برای شیوع ویروس کرونا در این منطقه و گسترش آن در سطح وسیع‌تر فراهم کرده است. از این رو لازم است وزارت بهداشت اقداماتی برای جلوگیری از همه‌گیری این بیماری انجام دهد.

آن‌ها از جمله خواسته‌اند تا برای آشنایی افراد با علائم بیماری و راه‌های پیشگیری از آن در سطح منطقه اطلاع‌رسانی شود، وسایل بهداشتی از قبیل موادضدعفونی‌کننده، ماسک و انواع شوینده‌ها در منطقه به طور رایگان توزیع شود، مراکز پرتردد محله و مراکز خدمات‌دهی آن به طور مکرر ضدعفونی شوند، و برای اطلاع شهروندان ایرانی و اتباع مقیم در باره مراکز درمانی رایگان اطلاع‌رسانی صورت گیرد.

طبق آخرین آمار ارائه شده توسط وزارت بهداشت تا کنون ۲۶ تن در اثر ابتلاء به ویروس کرونا جان باخته‌اند و بیش از ۲۴۰ تن نیز به این ویروس مبتلا شده‌اند.

در این زمینه:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.