ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

پیام نوروزی محمد نوری‌زاد از زندان وکیل آباد مشهد

محمد نوری‌زاد، زندانی سیاسی در پیامی نوروزی از زندان وکیل آباد مشهد سال جدید را به مردم ایران تبریک، و درگذشت فریبرز رئیس‌دانا، اقتصاددان سوسیالیست را تسلیت گفت. 

محمد نوری‌زاد، زندانی سیاسی در پیامی نوروزی از زندان وکیل آباد مشهد، سال نو را به مردم ایران تبریک گفت، این زندانی سیاسی همچنین از جانب اعضای امضاءکننده بیانیه ۱۴ نفر - بیانیه‌ای که خواستار استعفای رهبر جمهوری اسلامی شده بود - درگذشت فریبرز رئیس‌دانا، نویسنده، اقتصاددان و از اعضای کانون نویسندگان ایران را تسلیت گفت.

■ پیام نوروزی محمد نوری‌زاد را بشنوید:

برای دیدن محتوای نقل شده از سایت دیگر، کوکی‌های آن سایت را بپذیرید

کوکی‌های سایت‌ دیگر برای دیدن محتوای آن سایت‌ حذف شود

بخشی از پیام محمد نوری‌زاد در رابطه با درگذشت فریبرز رئیس‌دانا:

«ما چهارده نفر در هر کجا هستیم، فوت جناب استاد فریبرز رئیس‌دانا را تسلیت می‌گوییم. این مرد شریف سال‌ها مبارزه کرد، سال‌ها زحمت کشید و در رنج و عسرت و در تنهایی ادامه داد این راه را و از پای در آمد. جایش خیلی خالی است و ما قدر را می‎دانیم. به امید پیروزی و به امید روزهای خوب برای سرزمین‌مان.»

فریبرز رییس‌دانا، در سراسر زندگی هرگز از حقوق کارگران و زحمتکشان ایرانی غافل نماند، او صبح دوشنبه ۲۶ اسفند در بیمارستان پارس در تهران در اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ درگذشت.

در همین زمینه:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

 • اصغر

  روزی که رئیسی به ریاست قوه قضائیه منصوب شد، مشخص بود که یکعده به زندان خواهند رفت. آقای نوری زاد یکی از آن افراد بود. نوری زادها به زندان می روند، می مانند و شاید در این دنیا باقی نمانند، اما تن به حماقت افکار متحجر رئیسی ها نمی دهند. اگر روزی باشد که به آن روز حساب و کتاب می گویند، قطعا رئیسی ها حرفی برای گفتن ندارند. اگر هم چنین روزی نباشد، که قطعاً رئیسی ها بدان اعتقادی ندارند، باز نوری زادها چیزی را از دست نداده اند. بازنده اصلی رئیسی ها و بسیجی های دهن گشاد اطراف امثال رئیسی هستند که بازنده نهائی هستند.

 • Pouya Bakhtiari

  قاضی‌زاده هاشمی، وزیر پیشین بهداشت ، با انتقاد از نحوه مدیریت بحران کرونا گفت از اواخر آذرماه امسال «نگرانی و پیشنهادات» خود را به اطلاع مسئولین ارشد کشور رسانده بود. قاضی‌زاده سوم اسفند در یادداشتی اینستاگرامی نوشت: «من از اوایل دی‌ماه و بلکه اواخر آذرماه امسال نگرانی و همچنین نظرات و پیشنهاداتم را به سمع و نظر مسئولین ارشد کشور، از جمله رئیس جمهور ... رسانده‌ام». وی با اشاره به اینکه به خاطر حساسیت‌ها، «نصحیت محرمانه» را موثرتر از «اظهار نظر علنی» می‌داند !! نوشته است: «ناچارم عرض کنم که اکثر تلاش‌هایم تاکنون کم‌ثمر بوده» و «با شیوه‌های موجود، این میهمان خودخوانده به این زودی‌ها رفع مزاحمت نمی‌کند و همچنان قربانی خواهد گرفت!». با وجود گزارش‌های متعدد درباره شیوع مرگ‌ومیرها در قم در دی‌ماه، مقام‌های جمهوری اسلامی حاضر به پذیرش ورود کرونا به ایران نشدند و سرانجام ۳۰ بهمن این موضوع را تایید کردند!!.

 • farid

  جمهوری? اسلامی؛ «گورهای آهکی» سهم مردم از آبادی دنیا و آخرت! - واشنگتن پست به شواهدی دست یافته که نشان می‌دهد در گورستان‌های نزدیک قم، گودال‌هایی به وسعت یک زمین فوتبال برای دفن دستجمعی جانباختگان کُروناویروس حفاری و آماده شده است. - مایک پمپئو خطاب به خامنه‌ای: آقای خامنه‌ای می‌داند که بهترین دفاع بیولوژیکی از مردم ایران، گفتن حقیقیت در مورد ویروس ووهان (کُرونا) در زمانی بود که از چین به ایران رسید و شیوع پیدا کرد. - بهرام پارسایی نماینده مجلس: سازمان هواپیمایی در کنار ماهان‌ایر متهم ردیف اول ورود کرونا به کشور است. من معتقدم اگر بر فرض توقف پروازها به قطع ارتباطات اقتصادی ایران با چین می‌انجامید باز هم می‌ارزید به این مشکلی که امروز گریبانگیر کشور شده است. - روز که خمینی نخستین سخنرانی خود را در خاک سرزمینی که آمده بود تا بر آن حکم براند، در یک قبرستان انجام داد، و در سخنان پوچ و توخالی وعده‌ی «مرفه کردن زندگی مادی و معنوی» و «ساختن مسکن» و «مجانی شدن آب و برق و اتوبوس» می‌داد، همزمان تاریخ نقشی از آینده ایران تحت سلطه‌ی نظام جدید را به همگان یادآوری کرد: مرگ و نابودی و گورستان! - امروز پس از ۴۱ سال وسعت «گورهای آهکی» بیماران جانباخته از ویروس کُرونا را از فضا و ماهواره نیز می‌توان دید!

 • حقیقتگو

  درزمین های بی صاحبی که محل جمع شدن وتل انبارشدن ذباله ها هستند و بوی گزنده ذاباله ها حتی ازمسافت های آنچنانی به مشام میرسد و چرخش وتردد جانوران موذی درزباله ها قالب روئیت قابل است گاه گاهی درکنارذباله ها گل های قشنگی می رویند و تا ازغم واندوه که چرا طبیعت این چنین سرنوشتی برای انها رقم زده است خشک نشده اند باید همچنان به ذباله ها بنگرند و بوی گزنده ذباله ها را هم تنفس کنند...بله درایران صدها چنین گل هائی همچون نوری زادها و ستاربهشتی ها درچنین جامعه روئیدند ودرزندان ها خشکیدند ویا درخیابان ها پایمال شدند که اگردرجامعه دیگرکشورهای پیشرفته و آزاده روئیده بودند نتها درزندان ها و دریاس ونامیدی نخشکیده بودند بلکه جایشان درگلدان های انچنانی در حکومت ها بود...جامعه ای خود با آنچه برخود حاکم کرده اش چهل سال با سکوت ومطیع بودن شاهد درهم پاشیدن و روبه انزوالش است گل وگل های سیاسی را نشناخته ونمی شناسند که چگونه خشک وپرپرمیشوند!!!