ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

ایران و فرانسه دو زندانی را معاوضه کردند

با همکاری قوه قضائیه برای آزاد کردن یکی از زندانیان فرانسه در ایران، دولت فرانسه نیز جلال روح‌الله‌نژاد، مهندس ایرانی متهم به دور زدن تحریم‌های آمریکا را آزاد کرده است.

میزان، خبرگزاری رسمی قوه قضائیه نوشته با همکاری این قوه برای آزاد کردن یکی از زندانیان فرانسه در ایران، دولت فرانسه نیز در مقابل جلال روح‌الله‌نژاد، مهندس ایرانی را آزاد کرده است. روح‌الله‌نژاد به دور زدن تحریم‌های آمریکا متهم بود.

بزرگ‌ کنید
راست: رولان مارشال، چپ: جلال روح‌الله‌نژاد

خبرگزاری میزان اشاره‌ای به نام زندانی آزاد شده فرانسه در ایران نکرده اما نوشته که او با استفاده از تخفیف مجازات آزاد شده است.

صدا و سیمای جمهوری اسلامی اعلام کرده که نام این شخص رولان مارشال است.

صدا و سیما گزارش کرده که رولان مارشال به پنج سال حبس به خاطر اقدام علیه امنیت ملی متهم شده بود. او اکنون به سفارت فرانسه در تهران تحویل داده شده است.

رولان مارشال همراه فریبا عادل‌خواه، پژوهشگر دوتابعیتی ایرانی-فرانسوی بازداشت شده بود.

فریبا عادل‌خواه، پژوهشگر و انسان‌شناس دانشگاه ساینس‌پو خرداد ماه ۹۸ با اتهام اولیه‌ جاسوسی بازداشت شد. گابریل (رولان) مارشال، شریک زندگی او و از اعضای بنیاد پژوهشی دانشگاه ساینس‌پو که برای دیدار با فریبا عادل‌خواه به ایران رفته بود نیز به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» بازداشت شد.

روزنامه فیگارو، چاپ پاریس چند روز قبل گزارش داده بود که یکی از دلایل محتمل در مورد بازداشت فریبا عادل‌خواه این است که مقام‌های جمهوری اسلامی قصد دارند او را با یک ایرانی زندانی در فرانسه مبادله کنند.

بر اساس این یادداشت که به مناسبت صدمین روز بازداشت فریبا عادل‌خواه منتشر شد، نام این شهروند ایرانی «جلال روح‌الله‌‌نژاد» ذکر شده بود. در این گزارش آمده بود دستگاه قضایی فرانسه با درخواست آمریکا برای استرداد او به واشینگتن موافقت کرده است.

روح‌الله‌نژاد از طرف مقام‌های آمریکایی متهم به دور زدن تحریم‌های ایران شده بود. همچنین گفته شده بود که او می‌خواسته فناوری‌های پیشرفته با قابلیت نظامی به ایران منتقل کند.

جلال روح‌الله نژاد، ۱۲ بهمن سال ۹۸/ دوم فوریه، هنگام ورود به فرانسه، در فرودگاه نیس بازداشت شد.

    نظر بدهید

    در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

    نظرها

    نظری وجود ندارد.