ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

مقامات حوثی دستور آزادی همه زندانیان بهائی در یمن را صادر کردند

حوثی‌های یمن حکم  اعدام یک شهروند بهایی این کشور را لغو کردند و دستور دادند که همه زندانیان بهایی از زندان‌های تحت کنترل شیعه‌های حوثی‌ آزاد شوند.

حوثی‌های یمن حکم  اعدام یک شهروند بهایی این کشور را لغو کردند و دستور دادند که همه زندانیان بهایی از زندان‌های تحت کنترل شیعه‌های یمن آزاد شوند.

بزرگ‌ کنید
حامد بن حیدرا در سمت چپ تصویر.

تارنمای جامعه جهانی بهایی روز ۲۵ مارس / شش فروردین اعلام کرد که حکم اعدام حمیدرضا کمالی سروستانی معروف به حامد بن حیدرا (حامد بن حیدره) لغو شده است.

حامد بن حیدرا، ۵۱ ساله، بهایی و ایرانی‌تبار است. او در یمن زندگی می‌کند و در سال ۲۰۱۸ توسط دادگاه حوثی‌ها به اعدام محکوم شد.

به گفته جامعه جهانی بهایی حکم اعدام حامد بن حیدرا را مهدی المشاط، رئیس شورای عالی سیاسی حوثی‌های یمن لغو کرده است. المشاط با حضور در رسانه دولتی حوثی‌ها، دستور آزادی همه زندانیان بهایی و همچنین عفو ​​حامد بن حیدرا را صادر کرد.

در روز سوم فروردین/ ۲۲ مارس مشخص شد که دادگاه تجدید نظر حامد بن حیدرا که قرار بود در ماه آوریل ۲۰۲۰ اتفاق بیافتد، زودتر برگزار شده و حکم اعدام او تایید شده است. پس از سه روز این حکم لغو شد.

جامعه جهانی بهائی در بیانیه‌ای ضمن استقبال از خبر عفو حامد بن حیدرا از مقامات حوثی‌ خواسته است که اتهامات مطرح‌شده علیه بیش از بیست بهایی یمنی را لغو کنند. شیعیان یمن شهروندان بهایی را در سال ۲۰۱۸ دستگیر و دارایی و املاک برخی از آنها را ضبط کردند. در این بیانیه نام شش بهایی دیگر هم آمده که به گفته جامعه جهانی بهایی‌ها با انگیزه مذهبی و بنا به اتهام‌های بی اساس دستگیر شده‌اند.

در همین زمینه:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

 • وحید

  یمن حیطه‌ی فعالیت بهاییت نیست. اونجا مربوط به وهابیت است. همانطورکه شبه قاره هند حوزه تبلیغ قادیانیه است. این ۳ فرقه‌ی استعماری برای این سه منطقه‌ی اسلامی آسیا ترتیب داده شده‌اند که هرکدام در بخش خود اسلام را تضعیف کنند. بنابراین نباید وارد قلمرو یکدیگر شوند. دولت ایران هم باید بفهمد که با زور و بگیر و ببند فقط به لجبازی دامن میزند. بجای این کارها باید از خود استعمار پیر باید یاد بگیرد که کار فرهنگی-رسانه‌ای میکند. از قدیم گفته اند که بی پیر مرو خرابات هرچند سکندر زمانی

 • علی

  رژیم ضد بشری آخوندها داعشیانی هستند که برای نابودی ایران و ایرانی کشور عزیزمان را چهل سال است اشغال کردند

 • ابی

  حسن انسان دوستی کار خوبی کرده او هم سر زن وبچه اش باشد ولی به شرطی که به سر عقل بیاد وبا عقیدتی کس بازی نکند وسرش تد لاک خودش باشد وتبلیغ ضد شیعی نکند چون شیعه حق است ودشمنی با شیعه سر جانشینی پیغمبر بوده و خود اهل تسنن هم در دلشان حق میدانند که کنار سنگ هجرواسود اعتراف دادن

 • حسین

  امروز تو ایران عزای عمومی مسی گیرند

 • عظیمه تامسون

  آفرین بر آن شیرمردی روزگار که عزت هر دو جهان را برای خود خرید و این حکم تا عادلانه را لغو کرد. آفرین بر آن شیر پاکی که مادرش او را بان آن پرورش داد. جای او در ردیف اول در بهشت است. ما تمام بهائیان دنیا برای او دعا می کنیم و او را عاشقانه دوست داریم.

 • عفت منافی

  با این یك دستور یمن ۴۰ سال از ج.ا. جلو افتاد.