ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

باقری آمریکا را به «شدیدترین عکس‌العمل» تهدید کرد

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح می‌گوید آمریکا در پی تحرکات اخیر خود در عراق نیاتی را علیه شبه‌نظامیان شیعه در این کشور دنبال می‌کند اما ایران «قصدی برای تعرض به نیروهای بیگانه ندارد».

در پی تحرکات نظامی آمریکا در عراق، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی اعلام کرد که اگر آمریکا «کوچکترین نظرسویی به امنیت کشور» داشته باشد، با «شدیدترین عکس‌العمل‌ها» مواجه خواهد شد. او گفت ایران قصدی برای تعرض به نیروهای بیگانه ندارد.

بزرگ‌ کنید
محمد باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی

سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی پنج‌شنبه ۱۴ فروردین گفت: «آمریکایی‌ها اگر چنان‌چه کوچکترین اقدام یا چشمداشت و نظرسویی به امنیت کشور ما داشته باشند، با شدیدترین عکس‌العمل‌ها مواجه خواهند شد.»

باقری همچنین افزود: «ما فعالیت‌ها و تحرکات آمریکایی‌ها را به‌طور کامل زیرنظر داریم و در مجموعه‌های اطلاعاتی ما تمامی این فعالیت‌ها ثبت و به لحظه دنبال خواهند شد.»

شنبه گذشته برخی منابع آمریکایی به نیویورک‌تایمز گزارش داده بودند که «دولت آمریکا به فرماندهان نظامی دستور داده است از آمادگی لازم برای تشدید حملات علیه گروه‌های مرتبط با ایران در عراق برخوردار شوند.» دو روز بعد عادل عبدالمهدی، نخست‌وزیر پیشبرد امور در عراق، از پروازهای «غیرمجاز» آمریکا در نزدیکی مناطق نظامی عراق خبر داد. عبدالمهدی درباره هر گونه «انجام اقدامات جنگی غیرمجاز» هشدار داده بود. همزمان با این تحولات بود که دوشنبه گذشته اسماعیل قاآنی فرمانده سپاه قدس تحت تدابیر شدید امنیتی وارد بغداد شد.

نیروهای آمریکایی در هفته‌های اخیر سه پایگاه القیاره در جنوب موصل، القائن در غرب استان الانبار و «کی وان» در استان کرکوک را ترک کرده و به پایگاه‌های بزرگ‌تر منتقل شده‌اند. در این فاصله پایگاه عین‌الاسد هم که در خونخواهی قاسم سلیمانی هدف موشک‌باران سپاه قرار گرفته بود به سامانه دفاع موشکی پاتریوت مجهز شده است.

محمد باقری با اشاره به حملات اخیر شبه‌نظامیان شیعه به پایگاه‌های آمریکا در عراق گفت: «اتفاقاتی که طی هفته‌های اخیر در کشور عراق و علیه پایگاه‌های آمریکایی صورت گرفته است، عکس‌العمل طبیعی مردم عراق و نیروهای مقاومت در برابر اقدام شیطانی آن‌ها در ترور سردار سلیمانی و ابومهدی مهندس فرمانده نیروهای مقاومتی عراق است و هیچ ارتباطی به کشور ما ندارد. آمریکایی‌ها بعضاً این را به ما نسبت می‌دهند که فرافکنی است.»

او با بیان این‌که آمریکایی‌ها «نسبت به مجموعه‌های مقاومت و حشد الشعبی در عراق نیاتی دارند»، تأکید کرد که «جمهوری اسلامی ایران هیچ‌گونه دخالتی در این مسائل ندارد و هیچ قصدی برای تعرض به نیروهای بیگانه ندارد».

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا چهارشنبه ۱۳ فروردین در توئیتی نوشت: «بر اساس اطلاعات و باور [ما]، ایران یا گروه‌های نیابتی‌اش در حال طراحی حمله‌ای غافلگیرانه علیه نیروها و دارایی‌های ایالات متحده در عراق هستند. اگر چنین اتفاقی بیفتد، ایران هزینه بسیار سنگینی پرداخت خواهد کرد.»

— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) April 1, 2020

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در واکنش به این توئیت در صفحه توئیتر خود با بیان این‌که «ایران جنگی شروع نمی‌کند، اما به کسانی که شروع کنند درس‌هایی خواهد آموخت»، نوشت: «آن چه ایران دارد، دوست است: هیچ‌ کس نمی‌تواند میلیون‌ها نفر نیروی "نیابتی" داشته باشد. برخلاف ایالات متحده که پنهان‌کارانه دروغ می‌گوید، فریب می‌دهد و ترور می‌کند، ایران تنها برای دفاع از خود عمل می‌کند. آن هم بدون مخفی‌کاری.»

Iran has FRIENDS: No one can have MILLIONS of"proxies"\nUnlike the US—which surreptitiously lies, cheats & assassinates—Iran only acts in self-defense. Openly\nIran starts no wars, but teaches lessons to those who do\n— Javad Zarif (@JZarif) April 2, 2020

بیشتر بخوانید:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • کشور مصیبزا 2500

    امریکا و اسرائیل و هیچ دشمن خودپنداشته و خودتراشیده ج ا ایران، نیازی ندارند به ایران حمله کنند که مثلا این کشور مصیبزا 2500 ساله برای بشریت از بین ببرند! بالاخره اه و نفرین دهها ملیت و قومیت نابود شده توسط ایرانی-آریایی پنداران (که در 40 سال اخیر با تشیع ولایی غنی سازی شده!)، دامنگیر این کشور شده است. به لطف نظام ضد اسلامی و ضد شیعی جمهوری اسلامی، هم برای همیشه اکثریت مردمان ایران ضد اسلام و ضد شیعه شدند و اگر روزی آزادی بیان واقعی اجرا شود آن وقت معلوم میشود اکثریت مردمان ایران اعتقادی به اسلام و شیعه ندارند و حتی از ان مثلا 10% مدعی اسلامil بیشترشان بخاطر منافع اسلام نمایی میکنند! اگر بر همین منوال حیات ضد بشری ج ا ادامه یابد، چیزی اط این کشور باقی نخواهد ماند و کابوس 2500 ساله ملل اقوام تحت ستم منطقه پایان میابد! چرا که، با این فساد مالی و اخلاقی گسترده، افواج بیمارن روانی و زامبی شده، کشور دچار بحران زیست محیطی لاینحل، تا یکی-دو دهه دیگر خود بخود نابود میشود.

  • حقیقتگو

    ازقدیم وندیم می گویند وقتی نمک خور فرد و خانواده ای شدی نمک دان شان را نشکن و به آنها خیانت نکن ...انکار حکومت آخوندی یادش رفته است که با آن مقادیرنجومی جنگ افزار وتانک ها وهواپیماهای مدرن تصاحب کرده ازدروران حکومت پهلوی نتوانست حکومت صدام حسین را سرگونی و کیلومتری درعراق رخنه کند ...و هزارها جوان ایرانی روزانه دراین جنگ هشت ساله کشته شدند و فقط دریک روز بیش از150هزار جوان ایرانی بنابه گفته مقامات حکومتی اخوندی درعراق و درباتلاق های کشته شدند و صدمات غیرقابل تصور ویرانگیر به پالایشگاه نفت ابادان و دیگر امورصنعتی ایران که همچنان تا پایان جنگ ادامه داشت ...واگرامریکا صدام حسین وحکومتش را سرنگون نکرده بود دیگرعراقی برای ظهور سپاه پاسداران و مزدوران علی خامنه ای وجود نداشت ...پس حکومت اخوندی که درحقیقت پایان جنگ و سقوط حکومت صدام حسین را مدیون امریکاست نمک دادن را می شکند ...خمینی با انگولگ کردن همه شکل وفرمی درعراق برعلیه حکومت صدام حسین باعث وبانی بروز حمله صدام حسین به ایران شد ...ونتیجه انچه خمینی انجام داد به فاجعه ای برایران و مردمان ایران ختم شد...حالا باردیگر انگولگ کردن علی خامنه ای برعلیه امریکا و اینکه امریکا صدام حسین نیست بلکه ابرقدرتی است که اگرجنگی دربگیرد امریکا برای حفظ هویت ابرقدرت بودنش مهال ممکن است آتشی فرای تصور مهلک تر ازویروس کرونا برایران ومردم ایران ظاهرکند و بمباران آنچنانی و تجزیه ایران را بدون شک به همراه خواهد داشت ...حالا رستم وپهلوان نان حکومت اخوندی با چهره بزگ وگریم کرده تصورمی کنند که امریکا هم اززمره مردمان ایران درتظاهرات هستند ...درتعجب وحیرتم این پهلوانان پاسداران چقدر ازبمباران ایران لذت می برند ..امریکا لاعلاجانه بدلیل جنگ طلبی زاپنی ها برای یکسره کردن تکلیفشان وادار شد دوبمب اتمی را تقدیم شان کند...وامیدوارم که با انگولگ کردن امریکا واقعه بمباران اتمی تکرار نشود......