ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

سهیل عربی، زندانی سیاسی بار دیگر دست به اعتصاب غذا زد

سهیل عربی، زندانی سیاسی با انتشار نامه‌ای اعلام کرد به خاطر «نقض حقوق خود، ظلم مضاعف و بدعهدی مسئولان» اعتصاب غذای خود را از سر می‌گیرد. یکی از مطالبات او، رسیدگی پزشکی به او و دیگر زندانیان با توجه به شیوع ویروس کرونا در زندان است.

ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران (هرانا) از اعتصاب غذای دوباره سهیل عربی، زندانی سیاسی، عکاس و فعال سایبری خبر داد.

سهیل عربی، زندانی عقیدتی سیاسی - او آذر ۹۲ بازداشت و به اتهام «سب‌النبی» به مجازات مرگ محکوم شد اما به دنبال تلاش‌های خانواده و وکیلان او و دخالت نهادهای بین‌المللی، مجازات اعدامش لغو شد. او در نهایت به هفت سال و شش ماه زندان محکوم شد اما با پرونده‌ جدیدی که در زندان علیه او باز شد، به اتهامات «فعالیت تبلیغی علیه نظام» و «تشویش اذهان عمومی» به سه سال حبس، سه سال تبعید و جزای نقدی محکوم شده است.

به نوشته خبرگزاری هرانا سهیل عربی، عکاس و فعال سایبری در نامه‌ای که شنبه ۱۶ فروردین منتشر شد، اعلام کرد به خاطر «نقض حقوق خود، ظلم مضاعف و بدعهدی مسئولان» اعتصاب غذای خود را از سر می‌گیرد.

سهیل عربی در بخشی از این نامه ضمن اشاره به اعمال شکنجه علیه او در هنگام بازجویی و تبعات شکنجه بر وضعیت جسمانی کنونی‌اش نوشته است:

«تمامی اتهامات مانند فعالیت تبلیغی علیه نظام و تشویش اذهان عمومی واهی بوده و توسط بازجوها تحت شکنجه و اکراه اخذ شده است. حتی اجازه دفاع در دادگاه به من داده نشده است. در بند الف ۱ قرارگاه ثارالله به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته بودم و از ناحیه بیضه دچار تروما شدم و هنوز پس از گذشت ماه‌ها درمان نشده‌‌ام و درد شدیدی را تحمل می‌کنم. [...] نگهداری من در این زندان ظلم مضاعف است زیرا من به دلیل اتهامات سیاسی مانند فعالیت تبلیغی علیه نظام دستگیر شده‌ام و نگهداری من در کنار سارقان و اختلاس گران ظلمی مضاعف بر تمامی ظلم‌هایی است که طی این هفت سال به من شده است. ظلم‌هایی چون محرومیت از مرخصی. روزنامه نگاری جرم نیست!»

یکی از مطالبات او، رسیدگی پزشکی به او و دیگر زندانیان با توجه به شیوع ویروس کرونا در زندان است.

این زندانی سیاسی از روز ۲۶ اسفند ماه ۹۸ در اعتراض به شرایط نامساعد زندان مرکزی تهران بزرگ (فشافویه) و عدم رسیدگی پزشکی دست به اعتصاب غذا زده بود، اما پس از ۱۰ روز اعتصاب، با وعده یکی از مسئولان زندان مبنی بر اعزام او به بیمارستان و نامه‌نگاری به منظور موافقت با آزادی موقت ۵۰ نفر از زندانیان سیاسی بازداشت شده در اعتراضات سراسری آبان، به اعتصاب غذای خود پایان داده بود.

او پس از پایان اعتصاب غذای خود اعلام کرده بود چنانچه مسئولان زندان ظرف دو هفته آینده به وعده‌های خود عمل نکنند، مجددا دست به اعتصاب غذا خواهد زد.

بیشتر بخوانید:

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.