ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

می‌خواهند مصطفی سلیمی، زندانی سیاسی در سقز را اعدام کنند

یک خبر حاکی از آن است که او و یک زندانی دیگر را به سلول انفرادی منتقل کرده‌اند که معنای آن آمادگی برای اجرای حکم اعدام است.

بنابر گزارش سازمان حقوق بشری "هەنگاو" و خبرهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، مصطفی سلیمی، زندانی سیاسی در سقز در آستانه اعدام قرار دارد. یک خبر حاکی از آن است که او و یک زندانی دیگر را به سلول انفرادی منتقل کرده‌اند که معنای آن آمادگی برای اجرای حکم اعدام است. مصطفی سلیمی، عضو حزب دمکرات کردستان ایران بوده و پس از جدایی از این حزب به سقز بازگشته بود. او در سال ۱۳۸۲ دستگیر شد. در این مدت در سقز و سنندج در بازداشت بود.

مصطفی سلیمی بزرگ‌ کنید
مصطفی سلیمی

سایت "هه‌نگاو" نوشته است: «مصطفی سلیمی در جریان شورش زندان سقز در روز جمعە ٨ فروردین ٩٩ (٢٧ مارس ٢٠٢٠)، همراه با ٧٠ زندانی دیگر از زندان سقز فرار کرد و پس از ١٠ روز یعنی ١٨ فروردین ماه از سوی نیروهای امنیتی حکومت دستگیر شد. محمد جباری دادستان سنندج از وی بە عنوان طراح اصلی فرار زندانیان سقز نام بردە بود.»

در همین سایت آمده است: « پسر ٢٥ سالە مصطفی سلیمی با هویت ”اشکان“ در تاریخ ٢٣ خرداد ٩٧ (١٣ ژوئن ٢٠١٨) در حالی کە برای پیگیری پروندە پدرش بە دادگاه سقز مراجعە کردە بود، پس از آنکە از سوی مسئولین دستگاه قضایی مورد هتاکی و بی احترامی قرار گرفتە بود، اقدام بە خودکشی نمود.»

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • جواد

    روزی در کتابهای تاریخ از قومی نام خواهند برد که در قساوت و خونریزی سرلوحه جنایتکاران عالم بودند. آنها را مریدان علی و حسین خواهند نامید که با نام خدا بر روی زمین خونها ریختند و برای کسب قدرت و ثروت از هیچ جنایتی فروگذار نکردند. روزی که دیگر نه ما هستیم و نه آن قوم الظالمین، در آن روز فرزندان ما قضاوت درست را خواهند کرد. و بر گورهای آن ظالمان پرچمهایی افراشته خواهند شد تا درس عبرتی باشد برای آیندگان تا زمین را با ظلم و جنایت به تباهی نکشند. گاهی از خود می‌پرسم، مشتی نان و کمی غذا می‌تواند انسان را یک روز از هر آنچه در این زمین است بی‌نیاز کند. پیر مردهایی 80 ساله و بالاتر به کدامین دلیل جنایت می‌کنند؟ چند روز دیگر زنده می مانند؟ فرزندانشان چقدر نیاز مادی دارند؟ چرا این جماعت شیعه ولایت فقیه سیر نمی‌شوند؟ و هزاران سوال دینی و مادی دیگری که برای هیچ یک از آنها جوابی نمی‌یابم، جز اینکه این جماعت به هیچ چیز اعتقاد ندارند. آنها آفریننده حسین وعلی و امام زمان هستند و از آن نامها نردبانها ساخته اند و از آن نردبانها بر بالای برجهایی خزیده‌اند که دست عوام بدانها نرسد! وای به روزی که دست مردم به آنها برسد. آنروز روز خوبی برای آنها نخواهد بود!