ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

ندا ناجی به زندان باز نخواهد گشت

ندا ناجی از بازداشت شدگان روز کارگر که هشتم اسفند به مرخصی اعزام شده بود، به زندان باز نخواهد گشت. او یک سوم دوره محکومیت سی ماه خود را تحمل کرده است.

ندا ناجی از  بازداشت شدگان روز جهانی کارگر در تهران به زندان باز نخواهد گشت. ناجی ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ به دلیل شرکت در تجمع روز جهانی کارگر به همراه چند تن دیگر از دانشجویان، اعضای سندیکای شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و فعالان کارگری بازداشت شد.

ندا ناجی پس از آزادی از زندان در کنار جمال عاملی، همسرش

او که تا هشتم اسفند امسال که به مرخصی اعزام شد، همچنان در زندان نگهداری می‌شد، در دادگاه بدوی به ریاست محمد مقیسه به ۵ سال و شش ماه زندان محکوم شده بود. دادگاه تجدیدنظر محکومیت او را به ۳۰ ماه کاهش داد تا با گذراندن یک سوم دوره محکومیت و بر اساس بخشنامه ۲۷ اسفند قوه قضاییه دیگر به زندان بازنگردد.

جمال عاملی، همسر ندا ناجی در صفحه توییترش نوشت:

«امروز برای پیگیری وضعیت ندا به اجرای احکام زندان اوین مراجعه کردیم، مشخص شد که ندا ناجی با گذراندن یک سوم از حبس خود مشمول بخشنامه ۲۷ اسفند قوه قضائیه شده است و دیگر لازم نیست به زندان برگردد».

حسن سعیدی از بازداشت شدگان تجمع روز کارگر که به پنج سال زندان محکوم شده است در حال سپری کردن دوره محکومیت خود است. مرضیه امیری و عاطفه رنگریز دو تن دیگر از بازداشت شدگان این تجمع با سپردن وثیقه به صورت موقت از زندان بیرون آمده‌اند.

سازمان‌های حقوق بشری و نهادهای بین‌المللی تا به حال چندین بار از ایران خواسته‌اند تا با توجه به شیوع کرونا زندانیان را به مرخصی بفرستند و یا آزاد کند.

مرکز اطلاع‌رسانی قوه قضاییه ایران اسفند سال گذشته اعلام کرد؛ رهبر جمهوری اسلامی با «عفو» زندانیان «امنیتی»، عنوانی که جمهوری اسلامی برای زندانیان سیاسی به کار می‌برد، به شرطی که کمتر از پنج سال محکومیت داشته باشند، موافقت کرده است.

در همین زمینه:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.