ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

کره شمالی موشک‌های کوتاه‌برد ضد کشتی آزمایش کرد

ارتش کره جنوبی گفته است موشک‌های ضد کشتی کره شمالی در ۱۵۰ کیلومتری ساحل شرقی شهر مونچون در دریا فرود آمدند.

ارتش کره جنوبی اعلام کرد که کره شمالی چند موشک کروز ضد کشتی با برد کوتاه به دریا پرتاب کرد و جت‌های سوخو این کشور نیز روز سه‌شنبه به عنوان بخشی از تمرینات نظامی موشک‌های هوا به زمین شلیک کردند.

پرچم کره شمالی ـ عکس از آرشیو

آزمایش‌های موشکی کره شمالی در آستانه تعطیلات ملی این کشور به‌مناسبت سالروز تولد کیم ایل سونگ، بنیانگذار این کشور و پدربزرگ کیم جونگ اون، رهبر فعلی، انجام شده است.

به‌گزارش رویترز، مقامات ستاد مشترک ارتش کره جنوبی گفته‌اند موشک‌های ضد کشتی کره شمالی در حوالی ساعت ۷ صبح به‌وقت محلی پرتاب و در ۱۵۰ کیلومتری ساحل شرقی شهر مونچون در دریا فرود آمدند.

ارتش کره جنوبی شمار موشک‌های شلیک‌شده را اعلام نکرده اما  گفته است که بررسی جزئیات این پرتاب‌ها با کمک سازمان اطلاعات آمریکا در جریان است.

یک مقام نظامی کره جنوبی به رویترز گفت آخرین آزمایش‌های موشکی کره شمالی بخشی از تمرین‌های زمستانی این کشور است که در هفته‌های اخیر پس از شیوع ویروس جدید کرونا با تأخیر انجام شده است.

این مقام نظامی خاطرنشان کرد که کره شمالی آخرین بار در ماه ژوئن سال ۲۰۱۷ از موشک کروز ضد کشتی مشابهی استفاده کرده بود.

کره شمالی هفته‌ها تمرین نظامی از جمله چندین پرتاب موشک‌های بالستیک با برد کوتاه، انجام داده است. به گفته می شود که ماه گذشته، طی چهار دور، ۹ موشک بالستیک شلیک کرده است.

روز یکشنبه، رسانه‌های دولتی کره شمالی گزارش دادند که کیم جونگ اون از یک پایگاه هوایی بازدید و مانور هواپیماهای جنگنده‌ این کشور را مشاهده کرده است.

بیشتر بخوانید:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.