ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

سپاه «رودررو شدن با کشتی‌های جنگی آمریکایی در خلیج فارس» را تایید کرد

نیروی دریایی سپاه پاسداران در اطلاعیه خود روایت نیروهای ایالات متحده را «جعلی» و «هالیوودی» خوانده و آن‌ها را به «پاسخ قاطعانه» در قبال «هرگونه اشتباه محاسباتی» تهدید کرده است.

به‌دنبال انتشار بیانیه ناوگان پنجم نیروی دریایی ایالات متحده در بحرین مبنی بر «مزاحمت» شناورهای سپاه پاسداران برای ناوگان ایالات متحده در خلیج فارس، نیروی دریایی سپاه در اطلاعیه‌ای روایت نیروهای آمریکا را «جعلی و هالیوودی» خواند اما تایید کرد قایق‌های سپاه در سه‌نوبت با کشتی‌های جنگی آمریکا رودرو شده‌اند.

بزرگ‌ کنید
تصویر منتشر شده توسط شبکه پرس‌تی‌وی (صدا و سیمای جمهوری اسلامی) از نزدیک شدن شناورهای سپاه پاسداران به یک ناو ایالات متحده در خلیج فارس

روابط عمومی نیروی دریایی سپاه پاسداران روز یکشنبه ۳۱ فروردین/۱۹ آوریل با انتشار یک اطلاعیه مواجهه با ناوگان ایالات متحده را تایید و اعلام کرد شناورهای سپاه دست کم در سه مورد با کشتی‌های جنگی ایالات متحده در خلیج فارس، رودرو شده‌اند.

ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا در بحرین پیشتر با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده بود که قایق‌های سپاه پاسداران «با سرعت و به قصد ایجاد مزاحمت» به کشتی‌های جنگی آمریکا در خلیج فارس نزدیک شده‌اند.

نیروی دریایی سپاه پاسداران اما در اطلاعیه خود روایت نیروهای ایالات متحده را «جعلی» و «هالیوودی» خوانده و آن‌ها را به «پاسخ قاطعانه» در قبال «هرگونه اشتباه محاسباتی» تهدید کرده است.

سپاه در اطلاعیه‌ خود ادعا کرد نیروهای ایالات متحده در دو نوبت در روزهای  ۱۸ و ۱۹ فروردین با «بی‌توجهی به اخطار نیروهای سپاه و اعمال رفتاری پرخطر» سد راه یک کشتی سپاه (کشتی شهید سیاوشی) شده‌اند.

طبق این اطلاعیه برخورد سوم نیروهای سپاه و آمریکا نیز در روز ۱۵ آوریل و همزمان با اعزام گروهی ۱۱ قایق به منطقه اتفاق افتاده است که در آن شناورهای سپاه با اقدامات «غیرحرفه‌ای و تحریک‌کننده» ناوها و کشتی‌های جنگی ایالات متحده روبه‌رو شده‌اند.

نیروی دریایی ایالات متحده اما درباره این اتفاق اعلام کرده بود چهارشنبه ۱۵ آوریل/ ۲۷ فروردین ۱۱ قایق تندرو سپاه پاسداران چندین بار به کشتی‌های جنگی آمریکا با نام‌های لویس پولر،‌ پاول همیلتون، فایر بولت، سیروکو، رانگل و یو. اس. اس مائوی که در آب‌های مشترک شمال خلیج فارس در حال تمرین نظامی بودند با سرعت زیاد نزدیک شدند و از کنار این کشتی‌ها عبور کردند.

— خبرگزاری تسنیم 🇮🇷 (@Tasnimnews_Fa) April 19, 2020

ساعاتی پس از انتشار اطلاعیه سپاه، صدا و سیمای جمهوری اسلامی تصاویری را منتشر و اعلام کرد این تصاویر مربوط به «اتفاقات ۲۶ فروردین و حضور ۱۱ قایق تندروی ایرانی در نزدیکی ناو آمریکایی» ست.

نیروی دریایی سپاه در اطلاعیه خود اذغان کرده که برای آنچه پیشگیری از «رفتارهای غیرقانونی، غیر حرفه ای، خطرناک و حتی ماجراجویانه» نیروهای ایالات متحده خوانده و همچنین «تحکیم امنیت تردد شناور‌های خودی» و «مقابله با قاچاق سوخت» گشت‌های دریایی در خلیج فارس را افزایش داده است.

سخنگوی ناوگان پنجم نیروی دریایی ایالات متحده اما پس از انتشار این بیانیه در مصاحبه با خبرگزاری آسوشیتدپرس ادعای «غیرحرفه‌ای» بودن رفتار نیروهایش را رد کرده است.

در همین زمینه:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • علیرضا

    باسلام،هرانسان باوجدان وعاقلی با آگاهی ازساختارراهبردی امریکا درزمینه ایدئولوژی استراتژی درروابط بین المللی ازگذشته تاکنون،اینرامیفهدکه امریکادرنوع رابطه باکشورهای مقابل ازدیدگاه وجایگاه استکباری ،زورگویی ،تفرقه،نیرنگ وفتنه درقالب برتری جویی وخودبزرگ بینی به اسم دمکراسی وآزادیخواهی برای ملتها ،مرموزانه وباظاهری متمدنانه وصاحب سیستم دمکراسی به سرکوبگری دولتهاوچپاول دارئیهاوثروتهاومنابع خدادادی ملتهاپرداخته وباپوشش سراسری رسانه ای خودوباترفندهاودروغهای پوشالی به جنایتهای متمادی وفسادهای رفتاریش نام خیرخواهی ودفاع ازحقوق بشررانسبت میدهد،دراین بین هردولت وملتی هم که ازمنافع وحق خویش وازدین وفرمان خداپیروی نمایدرا«تروریست»مینامدکه این نام#«تروریست»درهمه ابعادش دراصل بن مایه وتمام عمل ورفتاریست که دولتهای امریکا ومتحدینش مرتکب شده ومیشوند،بیچاره وبیشرم آن کسانی که خام ومغلوب سیاستهای امریکای شیطان صفت شده اند،باتشکر

  • Nasim

    خانزادی با بیان این که از زیردریایی به عنوان ضربه دوم یاد می‌شود، بیان کرد: اگر دشمن به پایگاهی حمله کند زیردریایی می‌تواند در مسافتی دورتر پنهان شود و در محلی که آن‌ها تصورش را هم ندارند به دشمن حمله کند، پس با این ویژگی زیردریایی نیاز به یک رانش ویژه دارد که اگر آن را رانش هسته‌ای بدانیم ?!پس زیردریایی به آن احتیاج دارد!. فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به استفاده بسیاری از کشور‌های جهان از این نوع رانش عنوان کرد: اگر جمهوری اسلامی ایران به این فکر نباشد که از زیردریایی با رانش هسته‌ای استفاده کند، غفلت کرده پس ما به این فکر هستیم و در ساخت زیردریایی‌های بزرگ‌تر از فاتح این قابلیت در وزارت دفاع به صورت بومی وجود دارد و قطعا برنامه توسعه رانش زیردریایی در دستور کار نیروی دریایی قرار دارد?!.