ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

کرونا: وضع چابهار قرمز اعلام شد

سرانه تخت بیمارستانی در چابهار کمتر از یک به یک هزار نفر است. نیمی از جمعیت این شهر حاشیه‌نشین است و از ابتدایی‌ترین امکانات بهداشتی محروم.

وضع چابهار از نظر همه‌گیری ویروس جدید کرونا مجدداً قرمز اعلام شد. سرانه تخت بیمارستانی در چابهار کمتر از یک به یک هزار نفر است. نیمی از جمعیت این شهر حاشیه‌نشین است و از ابتدایی‌ترین امکانات بهداشتی محروم.

سرانه تخت بیمارستانی در چابهار کمتر از یک به یک هزار نفر است. نیمی از جمعیت این شهر حاشیه‌نشین است و از ابتدایی‌ترین امکانات بهداشتی محروم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) جمعه ۲ خرداد با تصمیم ستاد مدیریت کرونای شهرستان چابهار برای پیشگیری از روند صعودی بیماری کووید ۱۹ تمامی مراکز تجاری آزاد، دکه بازار و بازارهای محلی چابهار تا اطلاع ثانوی تعطیل شدند.

بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی نیمی از جمعیت چابهار در چند قدمی منطقه آزاد، حاشیه‌نشین هستند. تعداد حاشیه‌نشینان در این بندر تجاری ۵۶ هزار نفر تخمین زده شده است. بیشتر این حاشیه‌نشینان از سال ۱۳۸۴ به بعد به دلیل خشکسالی از روستاها و شهرستان‌های اطراف  کوچ کرده‌اند. این مهاجرت‌ها به قدری گسترده است که محدوده حاشیه‌نشینی در چابهار از حدود ۲۰ هکتار به محدوده‌ای بالغ بر ۱۲۰۰ هکتار گسترش یافته است.

برای دیدن محتوای نقل شده از سایت دیگر، کوکی‌های آن سایت را بپذیرید

کوکی‌های سایت‌ دیگر برای دیدن محتوای آن سایت‌ حذف شود

چنانچه بیماری کووید ۱۹ این جمعیت حاشیه‌نشین را درگیر کند، بحران بزرگی اتفاق می‌افتد. عبدالرحیم کردی به خبرگزاری ایسنا گفت:

«با شناسایی این مناطق پرخطر توانستیم با استفاده از ظرفیت‌های موجود منطقه آزاد این محل‌ها را در چند نوبت ضدعفونی و گندزدایی کنیم.»

سرانه تخت بیمارستانی در چابهار کمتر از یک به یک هزار نفر است. برای درمان بیماری کووید ۱۹ نه تنها به کیت‌های تشخیص برای غربالگری نیاز است،بلکه بیمارانی که به تنگی نفس یا افت فشار خون دچار می‌شوند می‌بایست در بخش‌ مراقبت ویژه تحت درمان قرار گیرند.

منطقه آزاد تجاری-صنعتی چابهار اوایل سال‌های دهه ۱۳۷۰ در کنار چابهار، شهری در استان سیستان و بلوچستان، و پیرامون دریای عمان و اقیانوس هند شکل گرفت. علاوه بر چابهار در ایرانشهر هم مجدداً وضعیت قرمز اعلام شد.

بیشتر بخوانید:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.