ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

زباله‌گردی در تهران به‌رغم شیوع کرونا ادامه دارد

به گفته رئیس اداره محیط زیست انسانی استان تهران، زباله‌گردی با شیوع کرونا کاهش یافته اما از بین نرفته است. شهرداری تهران به دنبال ایجاد یک سیستم جمع‌آوری زباله جدید است.

شیوع ویروس جدید کرونا جمعیت‌های آسیب‌پذیر، از جمله فرودستان زباله‌گرد را در معرض خطر بیشتری قرار می‌دهد. هرچند مقام‌های شهرداری تهران به دنبال کاهش زباله‌گردی پس از شیوع کووید‌۱۹ بودند، به گفته یک مقام اداره محیط زیست،‌ زباله‌گردی در پایتخت ایران کاهش یافته اما از بین نرفته است. شهرداری تهران به دنبال ایجاد یک سیستم جمع‌آوری زباله جدید است.

بزرگ‌ کنید
زباله‌گردی با وجود شیوع کرونا ادامه دارد ــ عکس: ایرنا

به گزارش وب‌سایت خبری «اعتمادآنلاین»، فاطمه اکبرپور، رئیس اداره محیط زیست انسانی استان تهران دوشنبه ۵ خرداد از کاهش زباله‌گردی در تهران خبر داد:

«سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران درپی شیوع ویروس کرونا پیگیری‌هایی انجام داد و از طریق معاون دادستان حکمی دریافت کرد تا با کمک کلانتری‌ها و نیروی انتظامی بتوانند با زباله‌گردی مقابله کنند و از این رو تعداد زباله‌گردان در مقایسه با دوران قبل از شیوع ویروس کرونا کمتر شده است اما همچنان این مسئله ادامه دارد.»

به گفته اکبرپور، یکی از مشکل‌های جمع‌آوری زباله استفاده از مخزن‌های سطح شهر است که امکان زباله‌گردی را فراهم می‌آورد. رئیس اداره محیط زیست انسانی تهران از آغاز دوره آزمایشی برای جمع‌آوری زباله به شیوه‌ای دیگر در برخی منطقه‌ها خبر داد:

«برنامه‌های تغییر سیستم جمع‌آوری زباله در شهر تهران به‌صورت پایلوت در دست اجراست تا در برخی مناطق سطل‌های زباله‌ای در اختیار مجتمع‌های مسکونی قرار گیرد سپس از آن‌ها تحویل گرفته شود تا دیگر پسماندهای این مجتمع‌های مسکونی به مخازن سطح شهر منتقل نشود.»

گروه‌های مدنی پیش از این نیز نسبت به زباله‌گردی در دوران کرونا هشدار داده بودند. انجمن حمایت از حقوق کودکان اسفند گذشته در نامه خود به سعید نمکی، وزیر بهداشت گفت که کودکان زباله‌گرد، با توجه به شرایط زیستی و بهداشتی از جمله افرادی هستند که بیش از دیگران در معرض ابتلا به کرونا هستند.

خرداد سال گذشته مجید فراهانی، عضو شورای شهر تهران از وجود  ۱۴ هزار زباله‌گرد در سطح پایتخت ایران خبر داده بود که ۴۷۰۰ تن آنها کودک هستند.

در همین زمینه:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • جواد

    بعد از گرون شدن دلار زباله گردی بیشتر شده چون قیمت ضایعات بالا رفته