Share

در سانحه سقوط یک بالگرد امدادرسان در مشهد تمامی ۱۰ سرنشین آن کشته شدند.

به گزارش منابع خبری ایران، مسئولان اورژانس می‌گویند این رویداد بامداد امروز چهارشنبه ۲۴ آبان‌ماه به دلیل مه‌آلود بودن هوا رخ داده است.

 

غلام‌رضا معصومی، رئیس اورژانس ایران درباره این حادثه گفته است این بالگرد امدادرسان هوانیروز پس از آن‌که پنج مصدوم یک سانحه رانندگی را که در ملک‌آباد مشهد رخ داده بود، منتقل می‌کرد سقوط کرده است.

 

وی افزود: "به دلیل شرایط نامساعد جوی صبح امروز در مشهد و مه‌آلودبودن هوا، خلبان بالگرد اورژانس ناگزیر اقدام به کم‌کردن ارتفاع پرواز می‌کند که پس از لحظاتی بالگرد امداد با کابل فشار قوی برخورد و سقوط می‌کند."

 

رئیس مرکز اورژانس ایران گفت هشت سرنشین بالگرد بلافاصله در صحنه حادثه جان خود را از دست می‌دهند و دو تن از آنان نیز پس از انتقال به بیمارستان رضوی مشهد، به دلیل شدت جراحات وارده فوت می‌کنند.

 

چهارم شهریورماه سال جاری نیز در پی سقوط یک فروند بالگرد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در منطقه شمال غرب ایران، چهار نفر از اعضای سپاه کشته شدند

حسین درخشان، مدیر روابط عمومی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر ایران نیز گفت: "بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد که این بالگرد به علت مه‌آلود بودن هوا با کابل فشار قوی برخورد و سقوط کرده است.

 

چهارم شهریورماه سال جاری نیز در پی سقوط یک فروند بالگرد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در منطقه شمال غرب ایران، چهار نفر از اعضای سپاه کشته شدند. این بالگرد که متعلق به قرارگاه حمزه بوده است.

 

بر اساس آمار شبکه ایمنی هوانوردی ایران، یک هزار و ۵۳۰ سانحه هوایی در میان هواپیماهای ایران رخ داده است که بین ۵۰ تا ۷۰ سانحه آن مرگبار بوده‌اند.

 

پس از انقلاب سال ۱۳۵۷ بیش از هزار و ۵۰۰ صد نفر جان خود را در سوانح هوایی ایران از دست داده‌اند.

 

اولین حادثه هوایی پس از انقلاب در اول تیر سال ۱۳۵۹ (۲۱ ژوئن ۱۹۸۰) رخ داده است.

 

سقوط هواپیمای نظامی در کرمان با ۲۷۶ کشته، بزرگ‌ترین سانحه هوایی جهان بین سال‌های ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۴ میلادی بوده است.

 

ایران از سال ۱۹۷۹ میلادی تحت تحریم‌های شدید، نمی‌تواند هواپیماهایی را که بیش از ۱۰ درصد قطعات آن را آمریکا تولید کرده است خریداری نماید.

 

 

Share