ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

کرونا در زندان‌ها؛ علی یونسی به ویروس مبتلا شده و وضعیت مناسبی ندارد

پس از گذشت بیش از دو ماه از بازداشت علی یونسی، دانشجوی مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف، او در یک تماس تلفنی با خانواده از ابتلایش به کرونا خبر داده است. رضا یونسی، برادر این دانشجوی زندانی ضمن تأیید خبر ابتلای علی یونسی به ویروس کرونا در زندان، به ‌زمانه می‌گوید برادرش روز چهارشنبه ۲۱ خرداد در یک تماس تلفنی کوتاه به مادرشان گفته که از دو هفته پیش به ویروس کرونا مبتلا شده و وضعیت جسمی خوبی ندارد.

پس از گذشت بیش از دو ماه از بازداشت علی یونسی، دانشجوی مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف، او در یک تماس تلفنی با خانواده از ابتلای خود به کرونا خبر داده است. رضا یونسی، برادر این دانشجوی زندانی ضمن تأیید خبر ابتلای برادرش به ویروس کرونا در زندان، به ‌زمانه می‌گوید برادرش روز چهارشنبه ۲۱ خرداد در یک تماس تلفنی کوتاه به مادرشان گفته که از دو هفته پیش به ویروس کرونا مبتلا شده و وضعیت جسمی خوبی ندارد. این تماس پس از گذشت بیش از دو هفته از آخرین تماس تلفنی علی یونسی با خانواده برقرار شده است.

بزرگ‌ کنید
علی یونسی

  علی یونسی به ‌همراه امیرحسین مرادی، دانشجوی فیزیک دانشگاه صنعتی شریف روز ۲۲ فروردین ‌ماه امسال توسط مأموران لباس شخصی وزارت اطلاعات بازداشت و به بازداشتگاه این نهاد امنیتی موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شده‌ است.

  به‌ گفته رضا یونسی که مقیم سوئد است، خبر ابتلای برادرش به کرونا در زندان سبب افزایش نگرانی او و خانواده‌اش در خصوص وضعیت سلامت برادرش شده است.

  بازداشت علی یونسی، دانشجوی ۲۰ ساله دانشگاه صنعتی شریف و برنده مدال نقره المپیاد نجوم کشوری در سال ۹۵ و همچنین مدال طلای المپیاد جهانی نجوم در سال ۹۶، توأم با ضرب و شتم بوده است. خانواده‌ یونسی در روزهای پس از بازداشت او اعلام کردند ۱۲ مأمور لباس شخصی این دانشجو را در حالی که به شدت مضروب شده و از ناحیه سر زخمی بوده، به خانه برده‌اند و پس از بازرسی خانه و ضبط کامپیوترها و دیگر لوازم شخصی، با خود برده‌اند.

  همزمان با بازداشت یونسی، مأموران امنیتی امیرحسین مرادی، برنده مدال نقره المپیاد نجوم کشور در سال ۹۶ و یکی دیگر از دانشجویان نخبه دانشگاه شریف را نیز بازداشت کردند.

  ۲۶ روز پس از بازداشت این دو دانشجوی نخبه، غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه جمهوری اسلامی روز ۱۶ اردیبهشت‌ آنان را به داشتن «ارتباط با سازمان مجاهدین خلق» متهم کرد.

  اسماعیلی در تشریح ادعای خود گفت:

  «این افراد به گروه‌های ضدانقلاب وصل شدند و با گروهک تروریستی منافقین (مجاهدین خلق) ارتباط داشتند و به ‌دنبال اقدامات خرابکارانه در کشور بودند که اقدامات ایذایی انجام دادند و نتوانستند اقدام خاصی انجام دهند.»

   رضا یونسی اما با اشاره به تداوم بلاتکلیفی امیرحسین مرادی و علی یونسی در زندان می‌گوید:

   «از روز دوشنبه ۱۹ خرداد، این دو دانشجو بعد از ۵۹ روز بازداشت در سلول انفرادی به یک سلول دیگر منتقل شده‌اند که علی‌رغم فضای محدود آن، آنان در کنار هفت، هشت نفر دیگر در بازداشت هستند.»

   یونسی درباره پیگیری خانواده‌ها برای ملاقات با امیرحسین مرادی و علی یونسی هم می‌گوید:

   «روز پنج شنبه ۲۲ خرداد ماه، پدر و مادرم همراه خانواده امیرحسین مرادی برای ملاقات با فرزندانشان به زندان اوین مراجعه کرده‌اند اما از طرف مسئولان زندان، به آنها اجازه ملاقات داده نشده است.»

   به ‌گفته او، خانواده‌ها تنها توانسته‌اند لباس و مقداری کمی پول برای این دو دانشجوی زندانی به مسئولان زندان تحویل دهند.

    نظر بدهید

    در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

    نظرها

    • jaduyesiah

     امیدوارم زندگی دومی وجودنداشته باشه..بریم کف قبرستون بخابیم راحتشیم از دیدن این روزای نکبتبار وسیاه ..مردمان خاورمیانه محکومانی همیشگی اند..ریشه درمنابع وذخایره خدادادی ودستانی درزنجیر ..

    • حجت

     حکومتی که بهترین جوانان یک کشور را زندانی، شکنجه، تبعید و به قتل می‌رساند، حکومتی که بهترین جوانان آزادیخواه و بدون سلاح را در خیابان با گلوله جنگی ترور می‌کند، حکومتی که مغزهای کشور را فراری می‌دهد، حکومتی که منابع زیر زمینی کشور را به کشورهای دیگر می‌بخشد تا حمایت آنها را در بقاء خود بخرد، حکومتی که هواپیمای مسافربری مملو از مسافران بی دفاع را هدف چندین موشک قرار می‌دهد، حکومتی که سردارانش میلیاردها دلار اختلاس می‌کنند، حکومتی که بانکهای خارجی را مملو از دلارهای دزدیده شده از کشور می‌کند، حکومتی که 27 سال منابع مالی کشور را صرف نیروگاهی کرد که امروز سوخت کافی ندارد و در حال پوسیدن است، حکومتی که قاضی تراز اولش در آلمان با نیم میلیارد یورو فراری شده است و ... نه تنها در هیچ جای لنگه چنین حکومتی را نمی‌توان یافت، بلکه چنین حکومتی خصم مردم ایران و حتی کل بشریت در این کره خاکی است.

    • حقیقتگو

     درتاریخ ایران ازفاجعه ای گه شاهی و یافرمانروائی برمردم روا کرده بود نقل شده است که بابت توهمات وتصوراتی که داشت که مردم به علیه اش برخیزند دستورداد چشم های بسیاری ازمردم ازحدقه بیرون اورند وکورکنند و یا جوی خونی ازکشتن مردمان برپا کنند که با ان آسیاب گندم را آرد کرده و ازآردش نان کنند که ازاین نان بخورد !!!وقتی به وی گفتند که خون منعقد میشود و نمی تواند چرخ اسیاب را بگرداند جواب داده بود مقداری آب ضمیمه اش کنند...آنچه برنخبه کشوری با چنین شقات ضدانسانی وضد بشری چه دردستگیری وچه درمحاکمه وچه درزندان روا شده ومیشود برعقده ونفرت بیکران حکومت فاشیستی ورهبرش برمردم وفرهنگ وعلم آموخته گان ایرانی دارد واگر دوران قرن بیست ویکم نبود و فضای باز ارتباطات اینترنتی و مطبوعاتی وجود نداشت بدون شک چشم های مردم را ازحدقه بیرون آورده و می آوردند .کشتارمردم برای حکومت فاشیستی مذهبی هم ردیف کشتار حیوانات درکشتاگاه هاست و امری عادت وارانه شده است ...