ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

بحران بی‌آبی در «حصیر آباد» اهواز

«حصیر آباد» یکی از محله‌های قدیمی شهر اهواز، روی دامنه یک تپه قرار گرفته است. از سال‌های دور این محله به علت داشتن خانه‌هایی از حصیر، «حصیر آباد» نام‌گذاری شده بود. بیشتر خانه‌ها در این منطقه فاقد سند هستند و از انشعاب غیرمجاز آب استفاده می‌کنند. خیابان کارون در «حصیر آباد» بیشتر از یک هفته است که روزانه کمتر از ۱ ساعت آب دارد و ساکنان در بعضی مواقع برای ذخیره آب ناچار هستند تا ساعت ۴ بامداد بیدار بمانند تا شاید بتوانند مقداری آب شرب ذخیره کنند. علاوه بر بی‌آبی ریزش تپه‌ها بر روی خانه‌های مسکونی، شیب‌های تند و دسترسی سخت به مسیرهای عبور و مرور، زباله‌های رها شده در کوچه‌ها از دیگر مشکلات این محله است. به دلیل نبود سیستم فاضلاب، جوی‌های رو باز، هم‌جواری محله با کوه و خطر جانوران موذی «حصیر آباد» جای سختی برای زیستن شده است. عکس: مهدی پدرام‌خو

«حصیر آباد» یکی از محله‌های قدیمی شهر اهواز، روی دامنه یک تپه قرار گرفته است. از سال‌های دور این محله به علت داشتن خانه‌هایی از حصیر، «حصیر آباد» نام‌گذاری شده بود. بیشتر خانه‌ها در این منطقه فاقد سند هستند و از انشعاب غیرمجاز آب استفاده می‌کنند.
خیابان کارون در «حصیر آباد» بیشتر از یک هفته است که روزانه کمتر از ۱ ساعت آب دارد و ساکنان در بعضی مواقع برای ذخیره آب ناچار هستند تا ساعت ۴ بامداد بیدار بمانند تا شاید بتوانند مقداری آب شرب ذخیره کنند.
علاوه بر بی‌آبی ریزش تپه‌ها بر روی خانه‌های مسکونی، شیب‌های تند و دسترسی سخت به مسیرهای عبور و مرور، زباله‌های رها شده در کوچه‌ها از دیگر مشکلات این محله است.
به دلیل نبود سیستم فاضلاب، جوی‌های رو باز، هم‌جواری محله با کوه و خطر جانوران موذی «حصیر آباد» جای سختی برای زیستن شده است.

[sliderpro id="1034"]

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.