ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

وبینار: روایت تجاوز − قانون کجا ایستاده است؟

وبیناری برای بررسی ابعاد حقوقی حمایت‌های قانونی از قربانیان تجاوز و آزارهای جنسی

در روزهای گذشته فضای شبکه‌های اجتماعی شاهد روایت‌های آزار و تجاوز جنسی کاربران ایرانی با استفاده از هشتگ‌های «#روایت_آزار» و «آزار_جنسی» بود. روایت‌هایی که اغلب آنها بعد از سال‌های طولانیِ تحملِ رنج و سکوت، امکان و مجالی برای بیان در شبکه‌های اجتماعی پیدآ کرده بودند. این روایت‌ها همچنین پای تعدادی از چهره‌های سرشناس و هنرمند ایرانی را به میان کشید و به جبهه‌گیری و واکنش‌های مختلف در مقابل قربانیان تجاوز و آزارهای جنسی انجامید.

فضای این روزهای شبکه‌های اجتماعی همراهی و همدلی بی‌مانند با راویان آزارهای جنسی نشان داد، خلاف سال‌های گذشته که چنین روایت‌هایی اغلب با ملامت و سرزنش قربانی یا توجیه اعمال و رفتار آزارگرها همراه بود.

شنیدن روایت‌های آزار جنسی کاربران ایرانی این سوال‌ها را بیش از پیش برجسته می‌کند: چرا همه این سال‌ها در قبال آزارها و تجاوز جنسی سکوت شده است؟ چرا برخی روایت‌ها حتی با وجود پیگیری‌های حقوقی راه به جایی نبردند؟ چرا آزارگران جنسی همچنان بعد از سال‌ها در مصونیت کامل قرار دارند؟ قانون چه حمایتی از قربانیان آزار و تجاوز جنسی می‌کند؟

زمانه برای بررسی ابعاد حقوقی حمایت‌های قانونی از قربانیان تجاوز و آزارهای جنسی، وبیناری را تحت عنوان «روایت تجاوز: آیا قانون در ایران حمایت می کند؟» برگزار خواهد کرد. پگاه بنی‌هاشمی و حسین رئیسی که هر دو حقوقدان هستند، با حضور در این وبینار به پرسش‌های حقوقی درباره حمایت‌های قانونی از قربانیان آزارهای جنسی پاسخ خواهند داد.

◄ لینک ویدئوی وبینار: https://bit.ly/ZamanehWebinar

برای دیدن محتوای نقل شده از سایت دیگر، کوکی‌های آن سایت را بپذیرید

کوکی‌های سایت‌ دیگر برای دیدن محتوای آن سایت‌ حذف شود

  • در همین زمینه:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.