ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

شورش کشاورزان اصفهان

<p>مردم ورزنه اصفهان، روز گذشته، ۹ اسفند ۱۳۹۱ در اعتراض به کمبود آب و انتقال حق&zwnj;آبه&zwnj;شان به استان یزد با نیروهای ویژه درگیر شدند. معترضان سه دستگاه اتوبوس حامل نیروی ویژه را به آتش کشیدند.</p> <p>&nbsp;</p> <p>در فیلمی که می&zwnj;بینید، اتوبوس&zwnj;های سوخته نیروهای یگان ویژه کاملاً مشخص است.&nbsp;</p> <p>&nbsp;</p> <p>کشاورزان ورزنه و توابع در اعتراض به انتقال حق&zwnj;آبه&zwnj;شان به استان یزد روز جمعه هفته گذشته ابتدا لوله انتقال آب یزد را شکسته بودند. نیروهای یگان ویژه امروز با سه دستگاه اتوبوس برای تعمیر و وصل کردن آب یزد آمده بودند.</p> <p>&nbsp;</p> <p>بنا به گزارش&zwnj;های تأیید نشده، طی درگیری کشاورزان با نیروهای یگان ویژه چندین نفر از مردم زخمی شدند. یگان ویژه از گاز اشک&zwnj;آور و فشنگ&zwnj;های ساچمه&zwnj;ای استفاده می&zwnj;کرد. با این&zwnj;حال سرانجام در این درگیری نیروهای یگان ویژه گریختند.</p> <p>&nbsp;</p> <p>مردم ورزنه و توابع دوباره دستگاه پمپاژ آب را با لودر از بین بردند. این لوله به قطر یک و نیم متر است و به یک رودخانه زیرزمینی شباهت دارد که آب زاینده&zwnj;رود را به یزد انتقال می&zwnj;دهد.</p> <p>&nbsp;</p> <p>مشکل بی&zwnj;آبی از مشکلات زیست&zwnj;محیطی در این نواحی به شمار می&zwnj;آید. به همین لحاظ از دیرباز حق&zwnj;آبه&zwnj;های کشاورزان به صورت رسمی در قباله&zwnj;های ازدواج ثبت شده است.</p> <p>&nbsp;</p> <p>&nbsp;کشاورزان حق&zwnj;آبه&zwnj;دار زاینده&zwnj;رود شامل شهرستان&zwnj;های لنجان، مبارکه، فلاورجان، خمینی&zwnj;شهر، نجف&zwnj;آباد و شهرستان اصفهان است. آن&zwnj;ها می&zwnj;گویند که چون حق&zwnj;آبه زاینده&zwnj;رود را دارند، آب زاینده&zwnj;رود &laquo;ملی&raquo; نیست و لذا نباید به یزد انتقال پیدا کند. از سوی دیگر در یزد هم آب جیره&zwnj;بندی شده است.&nbsp;</p> <p>&nbsp;</p>

مردم ورزنه اصفهان، روز گذشته، ۹ اسفند ۱۳۹۱ در اعتراض به کمبود آب و انتقال حق‌آبه‌شان به استان یزد با نیروهای ویژه درگیر شدند. معترضان سه دستگاه اتوبوس حامل نیروی ویژه را به آتش کشیدند.

در فیلمی که می‌بینید، اتوبوس‌های سوخته نیروهای یگان ویژه کاملاً مشخص است. 

کشاورزان ورزنه و توابع در اعتراض به انتقال حق‌آبه‌شان به استان یزد روز جمعه هفته گذشته ابتدا لوله انتقال آب یزد را شکسته بودند. نیروهای یگان ویژه امروز با سه دستگاه اتوبوس برای تعمیر و وصل کردن آب یزد آمده بودند.

بنا به گزارش‌های تأیید نشده، طی درگیری کشاورزان با نیروهای یگان ویژه چندین نفر از مردم زخمی شدند. یگان ویژه از گاز اشک‌آور و فشنگ‌های ساچمه‌ای استفاده می‌کرد. با این‌حال سرانجام در این درگیری نیروهای یگان ویژه گریختند.

مردم ورزنه و توابع دوباره دستگاه پمپاژ آب را با لودر از بین بردند. این لوله به قطر یک و نیم متر است و به یک رودخانه زیرزمینی شباهت دارد که آب زاینده‌رود را به یزد انتقال می‌دهد.

مشکل بی‌آبی از مشکلات زیست‌محیطی در این نواحی به شمار می‌آید. به همین لحاظ از دیرباز حق‌آبه‌های کشاورزان به صورت رسمی در قباله‌های ازدواج ثبت شده است.

 کشاورزان حق‌آبه‌دار زاینده‌رود شامل شهرستان‌های لنجان، مبارکه، فلاورجان، خمینی‌شهر، نجف‌آباد و شهرستان اصفهان است. آن‌ها می‌گویند که چون حق‌آبه زاینده‌رود را دارند، آب زاینده‌رود «ملی» نیست و لذا نباید به یزد انتقال پیدا کند. از سوی دیگر در یزد هم آب جیره‌بندی شده است. 

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.