ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

نوری المالکی: کیهان به مرجعیت دینی و مردم عراق توهین کرد

آیت‌الله سیستانی خواهان نظارت سازمان ملل بر انتخابات پارلمانی عراق شده بود. سرمقاله‌نویس کیهان از این درخواست انتقاد کرده بود.

انتقاد نماینده ولی فقیه در روزنامه کیهان چاپ ایران از درخواست آیت‌الله علی سیستانی، مرجع شیعیان عراق از سازمان ملل برای نظارت بر انتخابات پارلمانی در عراق، بی پاسخ نماند. نوری المالکی، نخست‌وزیر اسبق عراق با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد سرمقاله‌نویس کیهان به مرجع تقلید شیعیان در عراق توهین کرده است.

نوری المالکی، نخست‌وزیر اسبق عراق

آیت‌الله علی سیستانی، مرحع شیعیان عراق در دیدار و گفت‌وگو با جنین هنیس پلاسخارت، نماینده دبیرکل سازمان ملل خواهان نظارت بین‌المللی بر انتخابات پارلمانی عراق شده بود. حسین شریعتمداری، نماینده ولی فقیه در مؤسسه کیهان که معمولاً نظرات علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی را در سرمقاله‌هایش بازتاب می‌دهد، شنبه گذشته در سرمقاله‌ای نوشته بود:

«حضرت آیت‌الله سیستانی (دام عزّه) در این دیدار از نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل خواستند که انتخابات پارلمانی عراق تحت نظارت نمایندگانی از سازمان ملل متحد انجام پذیرد. با عرض پوزش باید به محضر ایشان عرضه داشت این درخواست دون شأن و جایگاه برجسته و قابل احترام حضرت آیت‌الله سیستانی است. در واقع این سازمان ملل است که برای توجیه صلاحیت خود به تائید حضرت ایشان نیاز دارد.»

نوری المالکی، نخست‌وزیر اسبق عراق و رهبر ائتلاف قانون در آن کشور با انتشار بیانیه‌ای نوشت توهین به مرجعیت، توهین به همه مردم عراق است:

 «یادداشت یک روزنامه در ایران و انتقاد موجود در آن که توهین به مرجعیت عالیقدر در پی استقبال ایشان از جنین هنیس پلاسخارت، نماینده ویژه سازمان ملل به شمار می‌آید را شدیداً محکوم می‌کنیم، این اقدام توهین به همه مردم عراق به شمار می‌رود.»

المالکی از کیهان خواست «موضع نامطلوب خود» را اصلاح کند.

بیشتر بخوانید:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.