ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

کرونا در ایران باز هم رکورد زد

قرار است در ۴۳ شهر ایران محدودیت‌های سخت‌تری اعمال شود. نام تهران، ارومیه، مشهد و کرج که در تب کرونا می‌سوزند در این فهرست قرار ندارد.

تعداد مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در ایران باز هم رکورد زد. در جلسه کمیته ستادهای مقابل با کرونا با حضور رئیس جمهوری اسلامی مقرر شد که هفته آینده در ۴۳ شهر ایران محدودیت‌های سخت‌تری اعمال شود. در این فهرست از تهران، ارومیه، مشهد و کرج که در تب کرونا می‌سوزند نامی به میان نیامده است.

بزرگ‌ کنید
کرونا در ایران: وضع تهران، مشهد، ارومیه و اصفهان بحرانی است

سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت ظهر جمعه ۲ آبان اعلام کرد در شبانه‌روز گذشته بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۶ هزار و ۱۳۴ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی شده‌اند که دو هزار و ۲۱۴ نفر از آنها بستری به دلیل ابتلا به موارد حاد بیماری می‌بایست در بیمارستان‌ها بستری می‌شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید-۱۹ در کشور به ۵۵۶ هزار و ۸۹۱ نفر رسیده است. در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۳۳۵ بیمار کووید-۱۹ نیز جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان این بیماری به ۳۱ هزار و ۹۸۵ نفر رسید.

مسئولان وزارت بهداشت اعلام کرده‌اند که تعداد واقعی مبتلایان و جان‌باختگان دست‌کم دو تا دو نیم برابر آمار رسمی است. علیرضا رئیسی، معاون وزارت بهداشت در یک برنامه تلویزیونی ادعا کرد که ۸۸ درصد جانباختگان افراد مسن با بیماری‌های زمینه‌ای هستند. رئیسی با انتقاد از رفتار شهروندان گفت:

«کرونا در حال حاضر واکسن و درمان مشخص ندارد و تنها راه تاخت و تاز این ویروس نادیده گرفتن و عادی سازی آن و همچنین عدم رعایت دستورالعمل بهداشتی است.»

آنچه که رئیسی ناگفته گذاشت: انفعال وزارت بهداشت به رغم هشدارهای مکرر پزشکان نسبت به برگزاری مراسم عزاداری و تعدد سفرها در تابستان و بازگشایی زود هنگام مدارس در آغاز پاییز.

در جلسه امروز کمیته‌های تخصصی ستاد ملی کرونا با حضور حسن روحانی، رییس جمهوری اسلامی اعلام شد که هفته آینده محدودیت‌های سخت‌تری در ۴۳ شهر بحرانی کرونا اعمال می‌شود.  نکته قابل تامل در فهرستی که وزارت بهداشت اعلام کرده، حذف شهرهای بزرگ است. در این فهرست اثری از تهران وجود ندارد. در همان حال بر اساس آمار رسمی وزارت بهداشت نیمی از مبتلایان و جانباختگان بیماری کووید-۱۹ از ساکنان تهران‌اند. ظرفیت بیمارستان‌ها در تهران تکمیل شده و ظرفیت‌های بیشتری هم که بیمارستان‌ها برای مراقبت از مبتلایان به کووید-۱۹ ایحاد کرده‌اند رو به تکمیل است. نیمی از پرستاران ایران هم به کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند. خستگی کادر درمان و فرسودگی تجهیزات را هم باید به این سیاهه افزود.

در فهرست شهرهای بحرانی همچنین نه نامی از اصفهان وجود دارد، نه ارومیه، نه مشهد و نه کرج که در این روزها در تب کرونا می‌سوزند.

بر اساس اعلام رسمی وزارت بهداشت استان‌های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان در وضعیت قرمز قرار و استان‌های هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارند.

بیشتر بخوانید:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.