ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

حمله با چاقو در نیس فرانسه چند کشته و زخمی بر جای گذاشت

حمله در کلیسای نوتردام نیس رخ داده است. دست‌کم دو نفر کشته شدند و فرد مهاجم دستگیر شده است.

مقام‌های فرانسوی اعلام کردند که در حمله‌یک نفر با چاقو به کلیسایی در شهر نیس چند نفر کشته و زخمی شدند.

مأموران پلیس فرانسه ـ عکس از آرشیو

کریستیان استروسی شهردار نیس اعلام کرد که صبح پنج‌شنبه ۲۹ اکتبر / ۸ آبان در حمله با چاقو به کلیسای نوتردام این شهر دست‌کم دو نفر کشته و چندین نفر زخمی شدند.

نیس در جنوب فرانسه قرار دارد و در سال ۲۰۱۶ نیز هدف یک حمله تروریستی قرار گرفته بود که در جریان آن ۸۶ نفر کشته و ۱۵۰ نفر زخمی شدند.

یک منبع پلیس گفته که حمله توسط یک نفر در روز پنج‌شنبه حدود ساعت ۹ صبح رخ داده و فرد مهاجم توسط پلیس دستگیر شده است.

ژرالد دارمَنان، وزیر کشور فرانسه در توییتر از برگزاری نشست اضطراری در دولت خبر داد.

شهردار نیس در توییتر این حمله را شبیه به یک اقدام تروریستی دانسته و گفته است نگهبان کلیسا که از محبوبیت در میان مردم برخوردار بود در این حمله جان خود را از دست داده است.

فلورانس گاولو، سخنگوی پلیس گفته است در حال حاضر وضعیت نیس در کنترل پلیس است.

در فرانسه به‌تازگی آموزگاری به نام ساموئل پاتی، به‌دست یک اسلام‌گرای افراطی با چاقو کشته شد. انگیزه این اقدام بحث معلم در کلاس درس درباره آزادی بیان و انتشار كاریكاتورهای پیامبر اسلام عنوان شد. این جنایت باعث وحشت در سراسر فرانسه شد و ده‌ها هزار نفر برای ابراز همبستگی به خیابان‌ها آمدند.

از سوی دیگر با اظهارات امانوئل مکرون در دفاع از ساموئل پاتی موجی از اعتراض‌ها در کشورهای مسلمان‌نشین شکل گرفت. در این میان سخنان تند رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه علیه مکرون تنش‌ها را تشدید کرد.

بیشتر بخوانید:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.