ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

در واکنش به قوانین استعماریِ زمین: کشمیر اعتصاب کرد

ساکنان کشمیر و فعالان سیاسی قوانین جدید زمین را که از سوی هند وضع شده، یک پروژه استعماری توصیف کرده و هدف آن را تغییر بافت جمعیتی این منطقه غالباً مسلمان‌نشین دانسته اند.

در پی فراخوان اعتصاب عمومی، مغازه‌ها و کسب‌وکارها در چند منطقه کشمیر تعطیل شدند. این اعتصاب در اعتراض به قوانین جدیدی است که به شهروندان هندی اجازه می‌دهد در منطقه تحت مناقشه کشمیر زمین بخرند.

Kashmiri protestors clash with Indian government forces after Eid prayers in downtown Srinagar on June 26, 2017. The Islamic fasting month of Ramadan, which ended with the Eid al-Fitr feast, was particularly bloody one for mainly Muslim Kashmir. Fifty-one people were killed this Ramadan in the restive region according to Khurram Parvez from the Jammu Kashmir Coalition of Civil Society, which monitors conflict-related deaths. / AFP PHOTO / TAUSEEF MUSTAFA بزرگ‌ کنید
عکس آرشیوی: برخورد پلیس با معترضان کشمیری در ژوئن ۲۰۱۷ / AFP PHOTO / TAUSEEF MUSTAFA

حتی سیاستمداران طرفدار هند در کشمیر نیز از قوانین جدید انتقاد کرده اند. این قوانین که از روز سه‌شنبه اجرایی می‌شوند به افراد داری ملیت هندی اجازه می‌دهد که در منطقه کشمیر زمین بخرند. سیاستمداران هند را متهم کرده‌اند که کشمیر را به فروش گذاشته است.

فراخوان به اعتصاب عمومی از سوی یک گروه جدایی‌طلب به رهبری میرویز عمر فاروق صادر شده است. عمر فاروق صدور قوانین جدید را محکوم کرده و آن را بخشی از سیاست دهلی نو برای «تغییر دائمی بافت جمعیتی» منطقه توصیف کرده است.

تا سال گذشته هندی‌ها قادر نبودند که در این منطقه زمین خریداری کنند.

اما در اوت ۲۰۱۹، نارندرا مودی نخست‌وزیر هند کشمیر را از وضعیت خودمختاری ساقط و قانون اساسی  مستقل را باطل اعلام کرد. او همچنین کشمیر را به دو منطقه فدرال «جامو و کشمیر» و «لاداخ» تقسیم کرد و در ادامه سیاست‌های حفاظتی منطقه بر روی مشاغل و خرید و فروش زمین را منحل کرد.

این اقدامات به خشم گسترده ساکنان منطقه و ضربه بزرگ اقتصادی بر آنها منجر شد، کما اینکه اقدامات امنیتی سختگیرانه و قطع اینترنت آنها را از دسترسی به حقوق اولیه خود محروم کرد.

خبرگزاری الجزیره با بازتاب نظرات مردم محلی در منطقه کشمیر گزارش داده است که مردم بسیار خشمگین‌اند و قوانین جدید زمین را پروژه استعماری هند می‌دانند.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.