ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

کرونا: دانمارک ۱۵ تا ۱۷ میلیون مینک را می‌کشد

در هراس از انتقال ویروس جهش‌یافته کرونا از مینک به انسان، دانمارک تمام مینک‌هایی را که در این کشور برای خز پرورش داده می‌شوند، خواهد کشت.

در هراس از انتقال ویروس جهش‌یافته کرونا از مینک به انسان، دانمارک ۱۵ تا ۱۷ میلیون مینک پرورشی را خواهد کشت.

بزرگ‌ کنید
مینک‌هایی که برای خز در قفس‌های کوچک نگه داشته و پرورش داده می‌شوند ــ عکس: Shutterstock

مته فردریکسن، نخست‌وزیر دانمارک چهارشنبه ۴ نوامبر در نشستی خبری اعلام کرد که تا کنون ۱۲ تن از مینک‌ها ویروس جهش‌یافته کرونا را واگرفته اند.

مینک حیوانی از خانواده راسوها است که برای خز آن پرورش داده می‌شود. دانمارک بزرگ‌ترین پرورش‌دهنده مینک در سرتاسر دنیا است.

ویروس کرونا می‌تواند از مینک‌ها به انسان منتقل شود. جهش در ویروس بر اثر ابتلای مینک به آن و سپس انتقال‌اش به انسان، می‌تواند واکسن بالقوه کرونا را بی‌اثر کند.

خبرگزاری رویترز به نقل از وزارت بهداشت دانمارک گزارش داده که بیش از ۳۵۰ مورد ابتلا به کرونا در شمال دانمارک به محل پرورش مینک نسبت داده شده است.

به گفته نخست‌وزیر دانمارک، ارتش، پلیس و سرویس اضطراری ملی برای کشتار مینک‌های پرورشی بسیج خواهند شد.

شمار مینک‌های پرورشی در دانمارک بین ۱۵ تا ۱۷ میلیون است. همه آنها کشته خواهند شد.

ارزش مینک‌هایی که کشته خواهند شد، بین ۳۵۰ تا ۴۰۰ میلیون یورو تخمین زده می‌شود.

دانمارک اعلام کرده که پرورش مینک به طور کلی تعطیل خواهد شد. این تعطیلی اما به معنای ممنوعیت پرورش مینک نیست.

دکتر یوانا سوابه، مدیر ارشد روابط عمومی «جامعه بین‌المللی بشردوستی / اروپا» در این باره به روزنامه بریتانیایی گاردین گفت که بسته شدن سرتاسری پرورش مینک در دانمارک به دلیل کووید‌ـ‌۱۹ «پایان رنج میلیون‌ها حیوان است که در قفس‌های کوچک حبس می‌شوند، آن هم تنها برای تأمین یک مد خز مبتذل که هیچ کس به آن نیاز ندارد.»

بیشتر بخوانید:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • شاپور

    بعد میگویند چینی ها مردمی عقب افتاده هستند این چه صنعتی هست مادر ........ که دارید

  • حقیقتگو

    چه شده و چه می تواند شده باشد که دانمارک بعد ازمدت های مدیدی که ویروس کرونا دراروپا بیداد می کند حیوان مینک یرورشی اش در ساخت و ساز ویروس کرونا مجرم شناخته است و درصدد کشتارآنها برآمده است ؟؟!! آیا این حیوانات را زنده زنده پوست شان می گنده است و اگر چنین نبوده است با گوشت های آن ها چه میکرده است ؟ خوراک سگ و گربه ها ازگوشت های اعلا وگران قیمت نبوده ونیست بلکه جمعی ازگوشت های برجا مانده در سوپرمارکت ها و همچنین گوشت های با کیفیت پائین درسلاخانه هاست که انکار هم همین گوشت های مینک هم دراین مورد بمصرف رسیده اند ودرحقیقت محض حیوانات خانگی هم چنین گوشت های کسروس تدیم شان شده است سهم بسزائی دراشاعه ویروس کرونا دراروپا دارند ..