سایت جدید زمانه. نسخه آزمایشی

ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

اعتراضات کشاورزان هند: میلیون‌ها نفر به اعتصاب عمومی فراخوانده شدند

در هند اتحادیه‌های کشاورزان خواستار اعتصاب عمومی سراسری شدند. این اعتصاب در ادامه اعتراضات کشاورزان به قانونی تحت عنوان حمایت از بخش خصوصی و اصلاحات در بخش کشاورزی است.

اتحادیه‌های کشاورزان در هند، در اعتراض به حمایت از بخش خصوصی و اصلاحات در بخش کشاورزی خواهان اعتصاب عمومی سراسری شدند.

حمایت دانشجویان از اعتراضات کشاورزان در هند ـ نوامبر ۲۰۲۰ ـ عکس از Shutterstock

اتحادیه‌های کشاورزی و کارگری هند سه‌شنبه ۸ دسامبر / ۱۸ آذر میلیون‌ها نفر را در حمایت از کشاورزان کشور دعوت به اعتصاب عمومی و تظاهرات در خیابان‌ها کردند. آن‌ها ماه‌هاست که علیه قوانین جدید بخش کشاورزی در کشور تظاهرات می‌کنند.

کشاورزان معترض به قانون جدید اصلاحات کشاورزی از ۱۲ روز پیش در نزدیکی دهلی نو، پایتخت هند اردو زده‌اند و مسیرهای رفت و آمد را مسدود کرده‌اند و خواستار لغو این قانون هستند.

این اعتراضات علیه قانون حمایت از بخش خصوصی و اصلاحات در بخش کشاورزی است که دولت هند در ماه سپتامبر آن را تصویب کرد.

کشاورزان می‌گویند که قوانین جدید می‌تواند منجر به این شود که دولت گندم را به قیمت‌های تضمین‌شده از کشاورزان نخرد و شرکت‌های بزرگ از وضعیت سوء‌استفاده کنند و به قیمت ارزان محصولات را بخرند.

دولت می‌گوید که این قانون برای اجرای اصلاحات در بخش کشاورزی و حمایت از سرمایه‌گذاری خصوصی اهمیت دارد.

احزاب اپوزیسیون و عده‌ای از متحدان نارندرا مودی، نخست وزیر هند این قوانین را «ضد-کشاورزان» و «حامی شرکت‌های بزرگ» خوانده‌اند.

پیش از این ۱۴حزب مخالف دولت نیز از خواسته کشاورزان حمایت کردند و از دولت خواستند قانون جدید را لغو کند. آن‌ها نیز مردم را به اعتصاب عمومی فراخواندند.

بیشتر بخوانید:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.