سایت جدید زمانه. نسخه آزمایشی

ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

در برابر تندر می‌ایستند، خانه را روشن می‌کنند و می‌میرند

ایمان رضایی، هنرمند ایرانی ساکن هلند با تصاویر پویا بختیاری، نوید افکاری و روح‌الله زم تمبرهای یادبودی را طراحی کرده است.

نظام حاکم بر ایران، حکومت منبر، مداحی و شمایل سعی دارد با استفاده از ابزارهای مختلفی که در خدمت دارد، تصاویر مطلوب خود را به عنوان قهرمان ملی و میهنی به جهان عرضه کند. از جمله با انتشار تمبرهای یادبود که شمایلی می‌شود برای تبلیغ ایدئولوژیک نظام. نمونه آن انتشار تمبرهای قاسم سلیمانی، حججی، خامنه‌ای و دیگر سرداران دست ناپاک جمهوری اسلامی.

در چنین دوره‌ای مسئولیت هنرمندان مستقل دو چندان است. هنر مستقل بدون استفاده از ابزارهای حکومتی پروپاگاندای رژیم همچون صدا و سیما به مقابله با این قهرمان‌سازی کاذب بر می‌خیزد. در نمونه پیش‌رو هنرمند ایرانی ساکن هلند، ایمان رضایی، با تصاویر پویا بختیاری، نوید افکاری و روح‌الله زم سه قربانی جمهوری اسلامی تمبرهای یادبودی را طراحی کرده است.

[sliderpro id="1144"]

ایمان رضایی به زمانه گفت که این مجموعه را با الهام از بخش پایانی شعر «خطابه‌ی تدفین» شاملو طراحی کرده است:

در برابر تندر می‌ایستند 
 خانه را روشن می‌کنند.
و می‌میرند

ایمان رضایی بیش از ۸ سال است که به طراحی و خلق آثار هنری مشغول است. در این مدت طرح‌هایی از او در رسانه‎‌هایی همچون زمانه منتشر شده است. کارهای دیگر او را می توانید در اینستاگرام دنبال کنید.
به آدرس: imanrezai.art

طرح‌های دیگری از ایمان رضایی در زمانه:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.