سایت جدید زمانه. نسخه آزمایشی

ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

رضا طالشیان جلودارزاده جهت تحمل سه سال حبس به زندان تهران بزرگ (فشافویه) منتقل شد

#رضا_طالشیان_جلودارزاده، روزنامه‌نگار و سردبیر مجله توقیف‌شده «صبح آزادی» که به تحمل سه سال حبس محکوم شده بود، توسط نیروهای امنیتی بازداشت وجهت تحمل دوران محکومیت خود به زندان تهران بزرگ (فشافویه) منتقل شد.

رضا طالشیان جلودارزاده، روزنامه‌نگار و سردبیر مجله توقیف‌شده «صبح آزادی» که از سوی شعبه ۳۶ دادگاه انقلاب اسلامی به تحمل سه سال حبس محکوم شده بود، توسط نیروهای امنیتی بازداشت وجهت تحمل دوران محکومیت خود به زندان تهران بزرگ (فشافویه) منتقل شد.

رضا طالشیان جلودارزاده، روزنامه‌نگار و سردبیر مجله توقیف شده «نور آزادی»

رضا طالشیان جلودارزاده، چهارشنبه ۲۴ دی ماه سال جاری جهت تحمل سه سال زندان به شعبه اول اجرای احکام زندان اوین احضار شده بود، اما او چهارشنبه اول بهمن بازداشت و به زندان تهران بزرگ (فشافویه) منتقل شد. این در حالی است که حکم زندان او برای زندان اوین صادر شده بود.

رضا جلودارزاده در حال حاضر در بند قرنطینه تیپ ۲ زندان تهران برزگ (فشافویه) به سر می‌برد.

مهرداد محمدنژاد، هم‌بندی سابق رضا جلودارزاده در رابطه با بازداشت و تغییر زندان این روزنامه‌نگار به زمانه گفت:

«آقای جلودارزاده به دلیل امتحانات دانشجویانش دیرتر از موعد مقرر به زندان مراجعه کرد و از طرف دیگر هم دانشگاه به او گفته بود اگر زودتر برود حقوق‌اش را قطع خواهند کرد، به همین دلیل دادیار مسئول پرونده از روی لجبازی او را به زندان تهران بزرگ منتقل کرد.»

 دادگاه انقلاب تهران ۱۲ خرداد ۹۸ رضا طالشیان جلودارزاده را به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» و «تشویش اذهان عمومی در فضای مجازی» جمعا به سه سال حبس تعزیری، پرداخت ۴۰ میلیون ریال جریمه نقدی، و دو سال محرومیت از هرگونه فعالیت حرفه‌ای اعم از سیاسی، مطبوعاتی، اجتماعی، حزبی و ممنوع­‌الخروجی از کشور محکوم کرد.

شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران نیز حکم رضا جلودارزاده را عینا تأیید کرده بود.

از جمله دلایل محکومیت رضا جلودارزاده در رأی صادره از سوی دادگاه انقلاب، انتشار تصویر یک زن بازداشتی (سپیده قلیان) در اینستاگرام شخصی‌اش همراه با تصویر وعده غذایی او، یک بیسکویت کوچک و یک عدد تخم‌مرغ با این توضیح بود: «سهم غذای یک زندانی در حکومت اسلامی».

دیگر دلایل شامل دفاع از مسیح علی‌نژاد و  انتشار مطالب «توهین‌آمیز» نسبت به کاظم صدیقی، امام جمعه تهران در کانال تلگرامی «آوانگار» عنوان شده است.

رضا طالشیان جلودارزاده، از مجروحان جنگ ایران و عراق است. او به مدت ۲۴ ماه در جبهه‌های جنگ با عراق حضور داشته است.

رضا طالشیان جلودارزاده هم‌چنین سردبیر مجله «صبح آزادی» بود که سال ۱۳۹۰ بعد از انتشار ۱۴ شماره توقیف شد و بعدها در سال ۱۳۹۶ با اخذ مجوز دوباره و با نام «نور آزادی» فعالیت خود را آغاز کرد.

رضا جلودارزاده پیش از این به زمانه گفته بود که در طول روند مراحل قضایی و دادرسی، هیچ‌گاه از حق داشتن وکیل برخوردار نبوده است.

رضا طالشیان جلودارزاده روز سه‌‌شنبه ۱۰ اردیبهشت ماه ۹۸، هنگامی که از محل کارش، دفتر مجله «نور آزادی» عازم یک جلسه کاری بود، بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

این روزنامه‌نگار و جامعه‌شناس در سکوت خبری و پس از گذشت نزدیک به یک ماه در تاریخ هفتم خرداد با تودیع وثیقه سنگین سه میلیارد ریالی (۳۰۰ میلیون تومان)، آزاد شد. او پیش‌‌تر در سال ۱۳۹۰ به اتهام «تبلیغ علیه نظام» از سوی دادگاه انقلاب به یک سال حبس تعزیری با احتساب ایام بازداشت محکوم شده بود. همچنین سال ۱۳۹۳ هنگامی که دبیر بخش سیاسی روزنامه توسعه بود، بار دیگر توسط وزارت اطلاعات بازداشت شد.

رضا جلودارزاده پیش‌تر در تاریخ شنبه ۱۰ اسفند ۹۸ جهت تحمل مدت محکومیتش به زندان اوین فراخوانده شد، اما پس از مراجعه به اجرای احکام زندان اوین به او گفته شد فعلا به دلیل محدودیت‌های کرونایی اجرای حکم تا اطلاع ثانوی به تعویق خواهد افتاد.

  • در همین زمینه:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • حقیقتگو

    تصورمی کنید اگدرمقابل هزاران گرگدن پوست کلفت بجای آقای رضا طالشیان جلودارزاده هزاران رضا طالشیان جلودارزاده ها دستگیر و زندانی میکردند چه میشد؟ و یا اگردرمقابل هزاران ارواحی که پیکرو موجودیت فیزیکی ندارند چه میشد ؟ ویا درمقابل هزاران نابینا که عذرشان هم موجه است چه میشد؟ جوابی دارید؟