ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

مجموعه تاریخی مقبرة الشعرای تبریز در حصار فراموشی

از بازسازی مجموعه تاریخی مقبرة الشعرای تبریز (آرامگاه شاعران) هشت سال می‌گذرد و این نماد تاریخی - فرهنگی با گذشت این سال‌ها همچنان در حصار قرار دارد. عکس: علی اصغر یوسفی

 مقبرة الشعرا به عنوان یکی از جاذبه‌های فرهنگی و گردشگری شهر تبریز میزبان هزاران نفر از گردشگران داخلی و خارجی بود. این مجموعه در میان سازه‌های بازسازی و مصالح ساختمانی محاصره شده است و این ظاهر نازیبا رغبتی برای گردشگران باقی نمی‌گذارد تا وارد این مجموعه شوند.

مقبرة ‌الشعرا یکی از گورستان‌های تاریخی شهر تبریز است. این گورستان در محله سرخاب واقع شده و بیش از چهارصد شاعر، عارف و ادیب در این گورستان دفن شده‌اند. 

دو زمین‌لرزه بزرگ این گورستان ۸۰۰ ساله را در سال‌های ۱۱۹۳ و ۱۱۹۴ هجری قمری ویران کرد. در سال ۱۳۵۰ شمسی بنای یادبودی در این محل ساخته شد که طراحی آن توسط غلام‌رضا فرزان‌مهر انجام شده است. 

این مجموعه سرانجام در تاریخ ۱۸ اسفند ۱۳۸۷ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسید.

پایین و بالا بگیرید و بکشید

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.