ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

گوهر عشقی، سحر بهشتی و همسرش همزمان با سالگرد ستار بهشتی بازداشت شدند

ماموران امنیتی گوهر عشقی، سحر بهشتی مادر و خواهر ستار بهشتی و همچنین مصطفی اسلامی را در شرایطی بازداشت کردند که قرار بود پنج‌شنبه ۱۳ آبان مراسم سالگرد ستار بهشتی برگزار شود.

گوهر عشقی، سحر بهشتی و مصطفی اسلامی، همزمان با سالگرد به قتل رساندن ستار بهشتی به دست نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

به گزارش صفحه اینستاگرام "بنیاد ستار بهشتی"، ماموران امنیتی ساعت ده و بیست دقیقه چهارشنبه شب، ۱۲ آبان، با یورش به منزل سحر بهشتی، خواهر ستار بهشتی، ‌ضمن بازرسی و جمع‌آوری لوازم ارتباطی اعضای این خانواده، تمام اعضای خانواده ستار بهشتی را بازداشت کردند.

به گزارش این بنیاد در زمان یورش ماموران و ایجاد رعب و وحشت از سوی ماموران، گوهر عشقی، مادر ستار بهشتی، دچار حمله قلبی شد و برای لحظاتی قادر به تنفس نبود. همچنین ماموران از رساندن دارو به گوهر عشقی توسط دخترش، سحر بهشتی، جلوگیری کرده و با هتاکی و فحاشی او را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

بنیاد ستار بهشتی در گزارش خود نوشت: مصطفی اسلامی همسر سحر بهشتی هم که یکی از بازداشت‌شدگان است، به رفتار ماموران با همسر و مادر همسر خود اعتراض کرد که در پی این اعتراض، از سوی ماموران مورد ضرب و‌شتم شدید قرار گرفت.

این بنیاد افزود:

«به دنبال وحشت و گریه مدام فرزندان ده و دو ساله سحر بهشتی، یکی از ماموران به سمت آنها حمله کرده و خواستار سکوت این کودکان شد.»

بازداشت‌ چهارشنبه شب اعضای خانواده ستار بهشتی در حالی انجام شد که قرار بود روز پنج شنبه، ۱۳ آبان، به دعوت بنیاد ستار بهشتی مراسم سالگرد ستار بهشتی و یادبود کشته‌شدگان اعتراضات آبان با حضور گوهر عشقی، مادران دادخواه و برخی از فعالان برگزار شود.

گوهر عشقی، نهم آبان ماه در روز سالگرد کشته شدن فرزندش، با انتشار فیلمی که برای اولین بار از صفحه رسمی بنیاد ستار بهشتی منتش شد با توضیح شیوه بازداشت فرزندش ستار بهشتی و بیان اینکه فکر نمی‌کردم فرزندم را بی‌گناه چهار روزه می‌کشند، خطاب به علی خامنه‌ای گفت:

« خامنه‌ای، الهی به داغ فرزندانت بنشینی، جگر ما را سوزاندی خدا جگرت را بسوزاند».

برای دیدن محتوای نقل شده از سایت دیگر، کوکی‌های آن سایت را بپذیرید

کوکی‌های سایت‌ دیگر برای دیدن محتوای آن سایت‌ حذف شود

ستار بهشتی به دلیل انتشار مطالب انتقادی در وبلاگ خود، ۹ آبان سال ۱۳۹۱ از سوی پلیس فتای نیروی انتظامی به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی از طریق فعالیت در شبکه اجتماعی و فیس‌بوک» بازداشت و در کمتر از چهار روز در حین بازجویی کشته شد. زندانیان هم‌بند بهشتی از آثار شکنجه بر بدن او سخن گفته بودند و گفته می‌شد ستار بهشتی بر اثر شکنجه‌های وارد شده در زندان کشته شده است.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.