ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

باربادوس با اعلام جمهوری به ریاست ملکه بریتانیا بر این کشور پایان داد

ساندرا میسون، رئیس جمهوری باربادوس در بریج‌تاون، پایتخت باربادوس سوگند یاد کرد و نخستین رئیس این جوان‌ترین جمهوری جهان شد. در مراسم ادای سوگند خانم میسون ولیعهد بریتانیا نیز حضور یافت.

پس از ۳۹۶ سال، خورشید سلطنت بریتانیا در جزیره باربادوس افول کرد. نیمه شب دو‌شنبه طی مراسمی باربادوس تولد جدیدترین جمهوری جهان را جشن گرفت.

ساندرا میسون ( نفر دوم از سمت چپ) سوگند ریاست جمهوری ادا می‌کند- ۲۹ نوامبر ۲۰۲۱- عکس از خبرگزاری فرانسه بزرگ‌ کنید
ساندرا میسون ( نفر دوم از سمت چپ) سوگند ریاست جمهوری ادا می‌کند- ۲۹ نوامبر ۲۰۲۱- عکس از خبرگزاری فرانسه

همزمان با آغاز نیمه شب، پرچم سلطنتی که ملکه بریتانیا را نمایندگی می‌کرد در میدان «قهرمانان» بریج تاون- پایتخت- پایین کشیده و ریاست ملکه بر این جزیره کوچک واقع در دریایی کارائیب پایان یافت. خانم میسون به عنوان نخستین رئیس جمهوری سوگند یاد کرد و سرود ملی باربادوس نواخته شد.

برای دیدن محتوای نقل شده از سایت دیگر، کوکی‌های آن سایت را بپذیرید

کوکی‌های سایت‌ دیگر برای دیدن محتوای آن سایت‌ حذف شود

ساندرا میسون گفت که جمهوری باربادوس نخستین سفرش را  در این دنیای پرتلاطم آغاز کرده است.

«کشور ما باید آرزوهای بزرگ داشته باشد و برای تحقق آن مبارزه کند.»

پرنس چارلز، ولیعهد بریتانیا که در مراسم انتقال باربادوس به جمهوری شرکت داشت گفت: 

«تاسیس این جمهوری شروع جدیدی را پیش رو می‌گذارد. از تاریک‌ترین روزهای گذشته ما و سبعیت هولناک برده‌داری، که لکه آن همیشه در تاریخ ما باقی خواهد ماند. مردم این جزیره با بردباری خارق العاده‌ای مسیر خود را شکل دادند.»

برای دیدن محتوای نقل شده از سایت دیگر، کوکی‌های آن سایت را بپذیرید

کوکی‌های سایت‌ دیگر برای دیدن محتوای آن سایت‌ حذف شود

باربادوس زادگاه جامعه برده داری بریتانیا بود. استعمارگران بریتانیایی بیش از ۳۸۰ هزار نفر را در طول سال‌ها به بردگی گرفتند و در مزارع نیشکر این جزیره به کار کشیدند.

نتایج یک  نظرسنجی که در باربادوس صورت گرفته بود، نشان می‌داد بیش از۶۰ درصد مردم این جزیره خواهان برقراری جمهوری هستند و حدود ۱۰ درصد ماندن زیر پرچم بریتانیا  را ترجیح می‌دهند. باقی پاسخ دهندگان به نظر سنجی نه به جمهوری علاقه داشتند و نه به ماندن زیر پرچم بریتانیا.

باربادوس سال ۱۹۶۶ اعلام استقلال کرد و از بریتانیا جدا شد اما همچنان ملکه الیزابت به عنوان رئیس دولت نمادین باربادوس به حساب می‌آمد.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.