ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

کره شمالی دو موشک بالستیک دیگر شلیک کرده است

این موشک‌های کوتاه‌برد که از فرودگاهی در پیونگ یانگ شلیک شده‌اند، چهارمین آزمایش موشکی کره شمالی در ماه جاری است.

ارتش کره جنوبی صبح دوشنبه ۲۷ دی / ۱۷ ژانویه اعلام کرد که کره شمالی در چهارمین آزمایش تسلیحاتی خود در ماه جاری، دو پرتابه کوتاه‌برد به سمت دریای شرق شلیک کرده است.

رئیس ستاد مشترک ارتش کره جنوبی روز دوشنبه گفت کره شمالی احتمالاً دو موشک بالستیک را از فرودگاه سنان در پایتخت شلیک کرده است. این موشک‌ها۳۸۰ کیلومتر (۲۳۶ مایل) تا حداکثر ارتفاع ۴۲ کیلومتر (۲۶ مایل) را طی کرده‌اند.

دولت ژاپن نیز این پرتاب را تأیید کرد و آزمایش‌های موشکی کره شمالی را تهدیدی برای صلح و امنیت منطقه دانست.

نوبو کیشی، وزیر دفاع ژاپن گفت به نظر می‌رسد که این موشک‌ها در اقیانوس نزدیک ساحل شرقی کره شمالی فرود آمده باشند.

او به خبرنگاران گفت:

«بدیهی است که هدف از پرتاب‌های موشکی مکرر کره شمالی بهبود فن‌آوری موشکی این کشور است. پرتاب موشک‌های بالستیک کره شمالی مشکلی بزرگ برای جامعه بین‌المللی از جمله ژاپن است.»

دولت ژاپن همچنین از تشکیل ستاد بحران ویژه این رویداد در دفتر نخست‌وزیری این کشور خبر داد.

فرماندهی ارتش آمریکا در اقیانوس آرام نیز گفته است که این پرتاب‌های موشکی کره شمالی تهدید فوری برای ایالات متحده یا متحدانش نیست، اما «تأثیر بی‌ثبات‌کننده برنامه تسلیحاتی غیرقانونی [کره شمالی] را برجسته می‌کند».

کره شمالی از ابتدای سال جاری میلادی چندین پرتاب موشکی انجام داده و هفته گذشته آزمایش موفقیت‌آمیز یک سلاح مافوق صوت را که کیم جونگ اون، رهبر این کشور ناظر آن بود، اعلام کرد.

جمعه گذشته نیز کره شمالی دو موشک دیگر شلیک کرد.

سازمان ملل پیونگ یانگ مجهز به سلاح هسته‌ای را از آزمایش موشک‌های بالستیک منع کرده است و مذاکرات خلع سلاح هسته‌ای از سال ۲۰۱۹ پس از شکست نشست کیم جونگ اون و دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا به دلیل درخواست‌های کره شمالی برای رفع تحریم‌ها، متوقف شده است.

وزارت خارجه کره شمالی روز جمعه آمریکا را به دلیل اعمال تحریم‌های جدید در واکنش به آزمایش‌ها مورد انتقاد قرار داد و واشنگتن را به «رویکرد تقابلی» متهم کرد.

آمریکا همچنین از سازمان ملل خواسته است که به دلیل آزمایش‌های موکشی اخیر اقدامات قاطع‌تری علیه کره شمالی انجام دهد.

برخی از کارشناسان می‌گویند کیم جونگ اون در حال بازگشت به روش قدیمی خود در استفاده از آزمایش‌های موشکی و تهدید به‌منظور گرفتن امتیاز از ایالات متحده است.

آخرین آزمایش‌های موشکی کره شمالی در حالی انجام می‌شود که این کشور قصد دارد در سراسر مرز زمینی خود با چین مبادلات تجاری با انی کشور را افزایش دهد.

هفته گذشته، چین از تحریم‌های جدید آمریکا علیه کره شمالی انتقاد کرد، اما از همه طرف‌ها خواست تا محتاطانه عمل کنند و برای کاهش تنش‌ها وارد گفت‌وگو شوند.

پکن می‌گوید تحریم‌های بین‌المللی موجود علیه کره شمالی را اجرا می‌کند، اما به روسیه پیوسته است تا از شورای امنیت سازمان ملل بخواهد اقدامات علیه پیونگ یانگ را کاهش دهد.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.