ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

وزارت اطلاعات: "دو فرد اعدام شده سرشبکه‌های جاسوسی سیا و موساد بودند"

وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران

وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران با صدور اطلاعیه‌ای ادعا کرد که دو فردی که صبح روز یکشنبه، ۲۹ اردیبهشت ماه در تهران اعدام شدند، "از سرشبکه‌های جاسوسی" متعلق به سازمان‌ اطلاعات آمریکا(سیا) وسازمان اطلاعات اسرائیل(موساد) بودند.

بر اساس این اطلاعیه که در خبرگزاری‌های ایران منتشر شده، این دو فرد به صورت "مستقیم و غیرمستقیم" به اطلاعات "مهم و طبقه‌بندی شده" دستری داشته‌اند.

محمد حیدری و کوروش احمدی دو فردی هستند که بامداد امروز،یکشنبه به اتهام “جاسوسی برای سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه” در ایران اعدام شدند.

وزارت اطلاعات توضیح بیشتری درباره اتهامات این دو فرد نداده و گفته است که "اطلاعات تکمیلی پیرامون سایر ابعاد" این پرونده "متعاقباً" اعلام خواهد شد.

در بخشی از این بیانیه ادعا شده است که سرویس‌های اطلاعاتی از طریق "شیوه‌های نوین و پوشش‌هایی همچون دعوت به کنفرانس‌های بین‌المللی، منطقه‌ای، علمی، تخصصی، هم‌‌اندیشی و یا به بهان‌کاریابی، نظرسنجی تلفنی و مصاحبه با شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان" افراد را به استخدام خود درمی‌آورند.

این نخستین بار نیست که جمهوری اسلامی ایران افراد را به دلیل شرکت در کنفرانس‌های بین‌المللی یا ارتباط با رسانه‌های خارجی به جاسوسی متهم می‌کند.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.