ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

پروژه‌های ساختمانی رهاشده در جزیره کیش

در سال‌های گذشته پروژه‌های ساختمانی بسیاری با دریافت وام‌های کلان در جزیره کیش آغاز به کار کردند اما صاحبان این پروژه‌ها پس از مدتی ساخت‌و‌ساز را رها کرده و گریخته‌اند. عکس: مارال شیرین خواه

با پایان جنگ در ایران و آغاز دوره به اصطلاح سازندگی، در اوایل دهه هفتاد، ساخت و ساز در جزیره کیش نیز شتاب گرفت. بسیاری معتقدند دوران طلایی جزیره کیش را باید دهه هفتاد و هشتاد دانست.

احیای طرح‌های عمرانی جزیره کیش با ساخت هتل، تکمیل فرودگاه، تکمیل زیرساخت‌های آب و برق، ساخت مراکز خرید و شهرک‌های مسکونی آغاز شد و به مدت سه دهه ادامه یافت.

از اواسط دهه هشتاد فروش و واگذاری زمین با بهترین و ارزانترین شرایط به اشخاص حقیقی و حقوقی صورت گرفت اما ساخت و ساز طرح‌های ارائه‌شده پی‌گیری نمی‌شد. پس از آن تعداد پروژه‌های ناتمام در جزیره کیش افزایش یافت.

حال پروژه‌های ساختمانی متعددی با هزینه‌های هنگفت در بهترین مناطق جزیره کیش رها شده است.

صاحبان این پروژه‌ها با دریافت وام‌های کلان آغاز به کار کرده‌اند و پس از مدتی ساخت و ساز را رها کرده و گریخته‌اند. سهام‌داران این پروژه‌ها اکنون مال‌باختگانی هستند که برای باز پس گرفتن پولشان سال‌هاست در دادگاه‌ها سرگردانند.

پایین و بالا بگیرید و بکشید

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.