ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

تجمع انجمن دفاع از زندانیان سیاسی و عقیدتی در ایران در حوالی سفارت جمهوری اسلامی در پاریس

شنبه ۲۴ سپتامبر /۲ مهر شماری از ایرانیان با فراخوان دعوت انجمن دفاع از زندانیان سیاسی و عقیدتی در ایران، برای حمایت از جنبش «زن، زندگی، آزادی» در حوالی سفارت جمهوری اسلامی در پاریس یک تجمع اعتراضی برگزار کردند. بر اساس اطلاعیه انجمن، این تظاهرات ایستاده در میدان ینا (پاریس) در چندصد متری «سفارتخانه جمهوری فاسد و قاتل اسلامی» برگزار شد.

در این تظاهرات گروهی از ایرانیان مقیم پاریس از جمله از نویسندگان، شاعران، کنشگران اجتماعی و فرهنگی به ویژه زنان شرکت کردند. در این گردهمایی که عمدتا به زبان فرانسه اجرا شد، پیام هایی از هنرمندان تئاتر درون کشور، پیام سندیکای کارگران شرکت واحد و نیز پیام سندیکای فرانسوی س ژ ت (کنفدراسیون عمومی کار) به فارسی و. فرانسه خوانده شد.

روزنامه اومانیته (ارگان حزب کمونیست فرانسه) فراخوان انجمن دفاع... را برای دعوت به تظاهرات چاپ کرد. در این تظاهرات نماینده سندیکای "اتحادیه همبستگی" Solidaires (سولیدر) و حزب نوین ضدسرمایه داری NPA (اِن پِ آ) را خواندند که به فارسی نیز ترجمه شد. این دو با محکوم کردن قتل فجیع مهسا امینی، همبستگی خود را با زنان ایران و همراهی خود را با مبارزات مردم ایران علیه "جمهوری اسلامی" بیان کردند.

گردهمایی انجمن دفاع از زندانیان سیاسی و عقیدتی در ایران عمدتا به زبان فرانسه اجرا شد، پیام هایی از هنرمندان تئاتر درون کشور، پیام سندیکای کارگران شرکت واحد و نیز پیام سندیکای فرانسوی س ژ ت (کنفدراسیون عمومی کار) به فارسی و فرانسه خوانده شد.

در طول تظاهرات شعارهای معترضان درون کشور ازجمله "زن، زندگی، آزادی: مرگ بر دیکتاتور" سرنگون باد جمهوری اسلامی، "مرگ بر ستمگر چه شاه و چه رهبر و.... طنین انداخت.

در خاتمه حاضران همبستگی و همسویی خود را با مردم مبارز در خیابان‌های ایران ابراز داشتند.

برای دیدن محتوای نقل شده از سایت دیگر، کوکی‌های آن سایت را بپذیرید

کوکی‌های سایت‌ دیگر برای دیدن محتوای آن سایت‌ حذف شود

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.