ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

تجمع ایرانیان در بیش از ۱۵۰ شهر جهان: وقتش رسیده است

دست‌کم ۱۵۰ شهر جهان در روز اول اکتبر راهپیمایی سراسری برپا می‌کنند تا برای قربانیان ۴۰ و چند سال جنایات جمهوری اسلامی دادخواهی کنند. موجی عظیم که پس از قتل دولتی مهسا امینی شکل گرفته است.

دست‌کم ۱۵۱ شهر جهان به فراخوانی که حامد اسماعیلیون و انجمن خانواده‌های قربانیان شلیک موشک‌های سپاه به هواپیمای اوکراینی منتشر کردند، پاسخ مثبت دادند و قرار است روز اول اکتبر در این شهرها تجمع اعتراضی علیه جمهوری اسلامی برگزار شود.

این تجمع‌ها در حمایت از اعتراضات جاری مردم ایران به دنبال «قتل دولتی» مهسا(ژینا) امینی و به منظور دادخواهی برای قربانیان ۴۰ و چند سال حاکمیت جمهوری اسلامی است.

حامد اسماعیلیون روز ۲۵ سپتامبر در فراخوانی نوشت:

«از سوی انجمن خانواده‌های پرواز به تمام فعالان خارج از کشور پیشنهاد می‌کنیم ضمن حفظ روزهای برنامه‌ریزی‌شده، برای روز "شنبه اول اکتبر" اقدام به برنامه‌ریزی برای راهپیمایی کنند. حرکتی بزرگ و جهانی.»

برای دیدن محتوای نقل شده از سایت دیگر، کوکی‌های آن سایت را بپذیرید

کوکی‌های سایت‌ دیگر برای دیدن محتوای آن سایت‌ حذف شود

این فراخوان به سرعت از سوی ایرانیان ساکن در شهرهای مختلف جهان مورد استقبال قرار گرفت و بسیاری از گروه‌هایی که سازماندهی اعتراضات در کشورهای مختلف را در دست کار داشتند، برنامه خود را با این فراخوان هماهنگ کردند.

برای این تجمع سراسری فراخوانی با شعار «وقتش رسیده است»، با تصویری از یک زن معترض طراحی شده است و تمام شهرهایی که برای پیوستن به این تجمع اعلام آمادگی کردند، از همین طرح استفاده کردند.

حامد اسماعیلیون پیش از این و قبل از اضافه شدن ۳۱ شهر دیگر، درباره این تظاهرات گفت:‌

«قرار بود این تظاهرات در تورنتو برگزار شود و ما پیشنهاد کردیم برنامه را گسترش دهیم و تاکنون بیش از ۱۲۰ شهر در دنیا از این تجمع استقبال کرده‌اند.»

اسماعیلیون این استقبال را ناشی از هم‌صدایی مردم ایران در داخل و خارج از ایران خواند و گفت:

«ایرانیان خارج از کشور دو کار برای انعکاس صدای مردم ایران می‌توانند انجام دهند: یکی برگزاری تجمعات به شکل منظم و یکی نوشتن خطاب به مقام‌های کشورهای مختلف به منظور درخواست اینترنت آزاد برای مردم ایران و بیرون انداختن مقامات جمهوری اسلامی از کشورهایشان یا تقاضای قرار دادن سپاه در لیست گروه‌های تروریستی.»

در دو هفته اخیر ده‌ها شهر ایران و جهان صحنه اعتراضات ضد حکومتی بوده است که جرقه آن با قتل مهسا (ژینا) امینی به دست گشت ارشاد زده شد.

به رغم سرکوب گسترده حکومت و کشته و زخمی شدن ده‌ها نفر در این اعتراضات، مردم هنوز در شهرهای مختلف ایران به خیابان می‌آیند و علاوه بر حضور خیابانی، اعتراضات تک‌نفره، برنامه‌ریزی برای اعتصابات و کمپین‌های مجازی اعتراضی هم در جریان است.

ایرانیان خارج از ایران نیز همراه با هم‌وطنان خود در داخل کشور تاکنون در ده‌ها شهر جهان تجمع اعتراضی برگزار کرده‌اند.

در بسیاری از این تجمع‌ها جمعیت چند هزار نفره جمع شده‌اند و توجه رسانه‌های خارجی و سیاستمداران را به این گردهمایی‌ها برانگیخته‌اند.

در همین زمینه:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • mashang

    جهان سرمایه از محبوبترین ابزار خود همانا اسلام در رشد راستگرایی، نژاد پرستی ومحدود کردن حقوق و عدلت اجتماعی بهره میبرد

  • mashang

    کتایون ریاحی فرار کرد! ادمین پیج اینستاگرام کتایون ریاحی با انتشار یک استوری از به خطر افتادن جان وی خبر داد و گفت او پس از ورود نیروهای امنیتی به خانه اش، فرار کرده است. تنها کسی که اولین نفر صدای مردم شد ، صدای او باشیم