ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

وقتش رسیده است − تجمع بزرگ ایرانیان هلند در آمستردام

در تجمع بزرگ ایرانیان هلند در آمستردام «همه» آمده بودند تا با صدای رسا بگویند بله، وقتش فرا رسیده است.

در پی فراخوان حامد اسماعیلیون و انجمن خانواده‌های قربانیان شلیک موشک‌های سپاه به هواپیمای اوکراینی، جمع کثیری از ایرانیان ساکن هلند شنبه ۱ اکتبر/ ۹ مهر در اعتراض به قتل حکومتی مهسا (ژینا) امینی و در حمایت از اعتراضات سراسری مردم در ایران، در میدان دام شهر آمستردام، پایتخت هلند گرد هم آمدند.

برای دیدن محتوای نقل شده از سایت دیگر، کوکی‌های آن سایت را بپذیرید

کوکی‌های سایت‌ دیگر برای دیدن محتوای آن سایت‌ حذف شود

این تجمع که از ساعت ۱۵بعدازظهر به وقت محلی به مدت دو ساعت در جریان بود، با حضور افراد و هواداران گرایش‌های سیاسی مختلف برگزار شد. تظاهرکنندگان پلاکاردهایی متنوع در محکومیت جمهوری اسلامی و از جمله با تصاویر مهسا (ژینا) امینی در دست داشتند. شعار اصلی این مراسم «زن، زندگی، آزادی» بود و حاضرین در کنار آن شعارهای دیگری در محکومیت جمهوری اسلامی و نظام حاکم سر‌می‌دادند.

در این تجمع سوران منصورنیا، برادر برهان منصورنیا از جان باخته‌های آبان ۹۸ در کرمانشاه که با شلیک نیروهای یگان ویژه به شکم‌اش جان باخت، دقایقی سخن گفت.

برای دیدن محتوای نقل شده از سایت دیگر، کوکی‌های آن سایت را بپذیرید

کوکی‌های سایت‌ دیگر برای دیدن محتوای آن سایت‌ حذف شود

در این تجمع یک از دختران خیابان انقلاب، نیلوفر فولادی از بدن خود برای اعتراض به آنچه امروز در ایران می‌گذرد بهره برد و در حمایت از زنان ایران فریاد زن، زندگی، آزادی سر داد.

برای دیدن محتوای نقل شده از سایت دیگر، کوکی‌های آن سایت را بپذیرید

کوکی‌های سایت‌ دیگر برای دیدن محتوای آن سایت‌ حذف شود

مهسا (ژینا) امینی، زن کرد ۲۲ ساله را که از سقز همراه با خانواده‌اش به تهران رفته بود، گشت ارشاد ۲۲ شهریور دستگیر کرد. در همان روز و در بازداشت نیروهای پلیس امنیت اخلاقی، او به کما رفت و چهار روز بعد با مرگ مغزی و ایست قلبی در بیمارستان کسری درگذشت. مرگ مهسا(ژینا) امینی با موج گسترده‌ای از همبستگی مردم ایران همراه بوده است. از زمان درگذشت او در ده‌ها شهر ایران و خارج از ایران تجمعات اعتراضی برپا شده است.

گزارش تصویری از تجمع ایرانیان را در ادامه مشاهده کنید. (عکس‌ها: علی فتوتی و فرزاد صیفی‌کاران)

زاهدان
زن، زندگی، آزادی
زن، زندگی، آزادی
اتحاد
ژن ژیان ئازادی
نه به حجاب اجباری در ایران
پایین و بالا بگیرید و بکشید

هنوز آمار رسمی و دقیقی از تعداد جان‌باخته‌ها و افراد بازداشت شده در جریان اعتراض‌های داخل کشور به کشته شدن مهسا امینی وجود ندارد. سازمان عفو بین‌الملل در تازه‌ترین گزارش خود تعداد کشته‌شده‌های تایید شده را ۵۲ نفر اعلام کرد. سازمان حقوق بشر ایران ۷ مهر ۱۴۰۱ اعلام کرد که در اعتراضات سراسری به کشته شدن مهسا (ژینا) امینی دست‌کم ۸۳ تن به قتل رسیده‌اند.

در همین زمینه:

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.