ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

«من هم صدای تو هستم»، روایت چهارم: مریم

چهارمین پادکست از مجموعه «من هم صدای تو هستم»، ماجرای تعرض یک آخوند به مریم را در دوره دانشجویی او روایت می‌کند.

این روزها میان ندای انقلاب و دگرگون‌خواهی مردم ایران اخبار تلخی مبنی بر تجاوز به زنان در بازداشتگاه‌های جمهوری اسلامی شنیده می‌شود که  برخی از خبرگزاری‌های معتبر جهان نیز به آن پرداخته‌اند.

تجاوز سیستماتیک به زنان توسط وامل رژیم فاسد حاکم بر ایران مسئله‌ی جدیدی نیست. در خیزش‌های مردمی سال‌های ۷۸ و ۸۸ و همین‌طور در جریان سرکوب‌های دهه‌ی ۶۰  بارها گزارش‌های هولناکی از تجاوز و آزار جنسی زندانیان منتشر شده است. 

اما چگونه در حکومتی که ادعای اخلاق‌مداری دارد، تعرض و تجاوز جنسی مباح و حلال شمرده می‌شود؟ چگونه روحانیت حاکم بر ایران به خودش و عوامل مزدورش چنین اجازه‌ای می‌دهد؟ این پرسش پاسخ‌های متعدد دارد که یکی از آن‌ها مسئله‌ی «صیغه» در فقه شیعه‌‌ی مورد قبول روحانیون جمهوری اسلامی‌ست.

در این پادکست گزارشی از تعرض جنسی به مریم، توسط روحانی جوانی را خواهیم شنید تا با بخشی از ذهنیت و نوع تفکری که در حوزه‌های علمیه‌ی شیعه آموزش داده می‌شود، آشنا شویم.

برای دیدن محتوای نقل شده از سایت دیگر، کوکی‌های آن سایت را بپذیرید

کوکی‌های سایت‌ دیگر برای دیدن محتوای آن سایت‌ حذف شود

در این مجموعه پادکست تلاش می‌کنیم با جمع‌آوری و ثبت روایت افرادی که در معرض خشونت، تعرض و تجاوز جنسی قرار گرفته‌اند تجربیات آنها را بازتاب دهیم.

در هر پادکست از مجموعه «من هم صدای تو هستم»، به یک رویداد واقعی پرداخته می‌شود که محدود به مساله زنان و آزارجنسی و تجاوز نیست، بلکه تجربیات مردان و کودکانی که به دلایل مختلف نمی‌توانند خود راوی آنچه از سر گذرانده‌اند، باشند هم روایت می‌شود.

آیا شما یا یکی از نزدیکانتان تحت تأثیر خشونت جنسیتی  قرار گرفته‌اید؟ داستان خود را به صورت محرمانه با ما در اینجا به اشتراک بگذارید.

با بهره گرفتن از روش روایتگری که جايگاه ويژه‌ای نیز در فرهنگ و ادبيات ايرانی دارد، کوشیده‌ایم صدای قربانیانی باشیم. همه آزاردیدگان می‌توانند در فضایی امن درباره تجارب تلخ‌شان در زمینه آزار و خشونت جنسی صحبت کنند و امیدواریم همین که صداشان از طریق ما به گوش دیگران می‌رسد، التیامی برای روح رنج‌دیده و زخم‌خورده‌شان باشد و به بالابردن آگاهی عمومی درباره خشونت مبتنی بر جنسیت کمک کنیم.

در این روایت‌ها برای حفظ حریم خصوصی فرد قربانی، از نام‌های مستعار استفاده می‌شود.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.