ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

مهدی بهمن، نویسنده زندانی به زندان تهران بزرگ منتقل شد

هنوز علت این انتقال مشخص نیست. مهدی بهمن در جریان خیزش زن، زندگی، آزادی بازداشت شده بود.

بنا به اطلاعات رسیده به زمانه، مهدی بهمن، نویسنده و نگارگر ایرانی که در بند ۲۰۹ زندانی اوین محبوس بود، چهارشنبه ۱۴ دی ماه به زندان تهران بزرگ (فشافویه) منتقل شد.

مهدی بهمن سه‌شنبه‌شب ۱۹ مهرماه با یورش نیروهای امنیتی به منزل‌اش در تهران همراه با خشونت بازداشت شده بود.

هنوز اطلاع دقیقی از اتهام‌های مهدی بهمن در دسترس نیست اما او به اتهام «جاسوسی برای کشورهای بیگانه» به اعدام محکوم شده است.

دادگاه این نویسنده شنبه ۳ دی‌ماه در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب برگزار شد و در جلسه دادگاه از حق داشتن وکیل تعیینی محروم بوده است.

مهدی بهمن بیش از ۲۰ سال در حوزه همزیستی ادیان فعالیت کرده و به همراه آیت‌الله معصومی تهرانی، فعالیت‌های مشترکی در راستای گفت‌وگوی ادیان انجام داده است. سه سال پیش یک نسخه از صحیفه عزرا در کتاب مقدس یهود با خطاطی آیت‌الله معصومی تهرانی و تذهیب سنتی مهدی بهمن به دفتر راو اعظم اسرائیل «هاراو یتسحاک یوسف» اهدا شده بود. مهدی بهمن همچنین کتاب‌های تورات، زبور و انجیل را نیز تذهیب کرده‌ که کتاب زبور در کتابخانه کنگره آمریکا نگهداری می‌‏شود.

کتاب «سرمای استخوان سوز» عنوان اولین مجموعه داستان مهدی بهمن است که به خاطر ممنوعیت‌ انتشار و سانسور کتاب در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در سال ۲۰۱۹ توسط انتشارات «روناک» در آمستردام منتشر شد.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.