ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

دادگاه انقلاب ساری احسان پیربرناش، خبرنگار ورزشی را به ۱۸ سال زندان محکوم کرد

به گفته بهناز میرمطهریان، روزنامه‌نگار و همسر احسان پیربرناش از این حکم ۱۰ سال حبس قابل اجراست. مشخص نیست این حکم بر مبنای چه اتهامی صادر شده است.

بهناز میرمطهریان همسر احسان پیربرناش روز سه‌شنبه ۲۰ دی/ ۱۰ ژانویه در توییتر از صدور حکم ۲۰ سال حبس برای این روزنامه‌نگار ورزشی خبر داد. به گفته او از این حکم ۱۰ سال آن قابل اجراست.

از کیفرخواست صادرشده علیه این روزنامه‌نگار و عناوین اتهامی او اطلاع مشخصی وجود ندارد.

طبق نوشته بهناز میرمطهریان، که او نیز از روزنامه‌نگاران ورزشی‌ست، حکم سنگین حبس برای احسان پیربرناش در شرایطی صادر شده است که پزشک زندان در نامه‌ای بیماری و عدم تحمل حبس او را تأیید کرده است.

برای دیدن محتوای نقل شده از سایت دیگر، کوکی‌های آن سایت را بپذیرید

کوکی‌های سایت‌ دیگر برای دیدن محتوای آن سایت‌ حذف شود

احسان پیربرناش، پیشتر سردبیری وب‌سایت خبری «بانک ورزش» را برعهده داشت و در سال‌های اخیر به‌عنوان طنزنویس فعالیت می‌کرد. مأموران امنیتی او را که پیش از آن از سوی اطلاعات سپاه تهدید شده بود، در تاریخ ۶ آبان سال جاری دستگیر و پس از ۱۲ روز بازجویی چهارشنبه ۱۸ آبان به زندان قائمشهر منتقل کردند.

بهناز میرمطهریان گفته بود که همسرش در شرایط «خاص قرنطینه» نگه‌داری می‌شود و در بازداشت دچار حمله عصبی شدید شده است.

برای دیدن محتوای نقل شده از سایت دیگر، کوکی‌های آن سایت را بپذیرید

کوکی‌های سایت‌ دیگر برای دیدن محتوای آن سایت‌ حذف شود

طبق گزارش انجمن صنفی روزنامه‌نگاران، نهادهای امنیتی در جریان اعتراضات سراسری اخیر دست‌کم ۳۴ روزنامه‌نگار را بازداشت کرده‌اند.

در همین زمینه:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.