ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

بیتا حقانی نسیمی، از بازداشت‌شدگان خیزش سراسری به ۱۸ سال زندان محکوم شد

بیتا حقانی نسیمی، ۲۲ ساله، اهل ساری، پیشتر ۲۶ مهر در این شهر به دست نیروهای امنیتی بازداشت شده بود.

بنا بر گزارش خبرگزاری «هرانا»، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، بیتا حقانی نسیمی، از بازداشت‌شدگان اخیر، توسط شعبه اول دادگاه انقلاب ساری به ۱۸ سال حبس، دو سال ممنوعیت خروج از کشور و ضبط وسایل ارتکاب جرم به نفع دولت محکوم شد.

در صورت تایید این حکم در مرحله تجدیدنظر، با اعمال ماده ۱۳۴ مجازات قانون اسلامی، ۵ سال حبس برای او قابل اجرا خواهد بود.

به نوشته «هرانا»، این حکم که توسط شعبه اول دادگاه انقلاب ساری صادر شده، به وکیل حقانی نسیمی ابلاغ شده است.

حقانی نسیمی که پیشتر در جلسات بازجویی به اتهاماتی از جمله «افساد فی‌الارض» متهم شده بود، تبرئه شده است.

مجید کاوه، وکیل این زندانی سیاسی، با انتشار مطلبی ضمن اعلام این خبر گفته که این حکم قابل اعتراض است.

بیتا حقانی نسیمی، ۲۲ ساله، اهل و ساکن ساری، پیشتر ۲۶ مهر سال جاری، در این شهر به دست نیروهای امنیتی بازداشت و پس از اتمام مراحل بازجویی به زندان قائم شهر منتقل شد.

او  اخیراً احضاریه‌ای دریافت کرده بود تا ۱۳ دی‌، در دادگاه انقلاب ساری در خصوص دفاع از اتهاماتی از جمله افساد فی‌الارض حضور یابد.

از آغاز اعتراضات گسترده‌ای که به قیام ژینا شهرت یافته است تا کنون هزاران تن از معترضان و صدها فعال مدنی و صنفی، دانشجویی، زنان و کارگری در مناطق مختلف ایران بازداشت شده‌اند.

به‌گفته مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، اعتراضات سراسری مردم در ۳۱ استان، ۱۶۳ شهر و ۱۴۴ دانشگاه بزرگ کشور انجام شد و شمار کشته‌شدگان از ۲۶ شهریور تا ۲۲ دی‌ماه به ۵۲۰ نفر و تعداد بازداشتی‌ها نیز به ۱۹ هزار و ۳۹۶ نفر رسیده است.

در همین زمینه:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.