ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

نامه حمایت سام گیندین، روشنفکر و فعال کارگری کانادایی از کیوان مهتدی، نویسنده و مترجم زندانی در ایران

سام گیندین روشنفکر و فعال کارگری کانادایی در نامه‌ای در حمایت از عضو زندانی کانون نویسندگان ایران می‌نویسد: «ما ملهم از شجاعت افرادی نظیر شما هستیم که با چنین هزینه­‌های سنگینی در زندگی شخصی و خانوادگی، به مبارزه ادامه می­‌دهید.»

کیوان مهتدی، نویسنده و مترجم و معلم و عضو کانون نویسندگان ایران را دوشنبه ۱۹ دیپ س از ۲۴۵ روز بازداشت موقت به مجموعاً شش سال حبس تعزیری محکوم کردند. سام گیندین، روشنفکر و فعال کارگری کانادایی در نامه‌ای در حمایت از کیوان مهتدی، نویسنده و مترجم زندانی نوشته است:

«خیلی مفتخرم که شما مترجم نوشته­‌هایم و همینطور مترجم مصاحبه‌‌هایی که انجام داده‌ام و به ایران فرستاده شده‌اند، بوده­‌‌اید تا شاید سهم کوچکی در مبارزه هرچند با خطراتی ناچیز ایفا کرده باشم. ما ملهم از شجاعت افرادی نظیر شما هستیم که با چنین هزینه­‌های سنگینی در زندگی شخصی و خانوادگی، به مبارزه ادامه می­‌دهید.»

کیوان مهتدی همراه با همسرش آنیشا اسداللهی، مترجم و مدافع حقوق کارگران ۱۹ اردیبهشت ماه سال جاری در خانه شخصی‌شان در تهران دستگیر شدند. آنیشا اسداللهی شنبه ۲۹ مرداد به قید وثیقه دو میلیارد تومانی پس از بیش از یکصد روز بازداشت موقتاً از زندان آزاد شد.

بازداشت‌ کیوان و آنیشا بخشی از یک موج سرکوب گسترده بود که شمار قابل توجهی از معلمان، فعالان و نویسندگان را به پشت میله‌ها فرستاد. رضا شهابی، فعال باسابقه کارگری سندیکای اتوبوسرانی تهران، ۲۲ اردیبهشت بازداشت شد. بازداشت آنها مرتبط با پرونده بازداشت دو سندیکالیست فرانسوی بود.

سام گیندین روشنفکر و فعال کارگری کانادایی است که از ۱۹۷۴-۲۰۰۰ مدیر تحقیقات کارگران خودروسازی کانادا بوده است. او به همراه لئو پانیچ کتاب «ساختن سرمایه‌داری جهانی: اقتصاد سیاسی امپراتوری آمریکا» را نوشت و این دو همراه با استیو ماهر  «چالش سوسیالیستی امروز» را منتشر کردند. نوشته‌های گیندین بر کارگران خودروسازی کانادا، صنعت خودرو، بحران در جنبش کارگران سازمان‌یافته در کانادا و ایالات متحده، و اقتصاد سیاسی سرمایه‌داری متمرکز بوده است.

یکی از مقالات سام گیندین به نام «چرا کارگران به پا نمی‌­خیزند؟» از سوی هیمن رحیمی و کیوان مهتدی به فارسی ترجمه و در وبسایت «دموکراسی رادیکال» منتشر شده­ است.

گیدن در نامه‌ای که پس از اطلاع از دستگیری کیوان مهتدی ارسال کرد، نوشت:

«وظیفه ما در کانادا ایجاد نوعی جنبش سوسیالیستی است که ما را در موقعیت بسیار بهتری برای کمک به شما و مبارزه جهانی قرار دهد. تنها کاری که می‌توانیم با فرسنگ‌ها فاصله انجام دهیم گسترش آگاهی است - ما در حال برنامه‌ریزی برای همکاری با ایرانیان اینجا هستیم تا یک تالار گفتگو در مورد ایران برگزار کنیم، تعدادی بولتن هم داریم که وضعیت را پوشش می‌دهد و قصد داریم کارهای بیشتر در این زمینه منتشر کنیم.»

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.