ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

سروناز احمدی، فعال مدافع حقوق کودکان را به شش سال زندان محکوم کردند

سروناز احمدی در اینستاگرام نوشت: «شش سال زندان گرفتم. می‌ارزید به احساس تعلق به یک جمع بزرگ قدرت‌مند که در تلاش هست تا سرنوشت‌ش را خودش در دست بگیرد.»

شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست ابوالقاسم صلواتی سروناز احمدی، دانش‌‌آموخته مددکاری دانشگاه علوم بهزیستی، مترجم و پژوهشگر و فعال حقوق کودکان را به شش سال زندان محکوم کرد. بر اساس قانون مجازات اسلامی پنج سال از این حکم در صورت تأیید در دادگاه تجدیدنظر قابل اجرا است.

این فعال حقوق کودکان و زنان در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت:

«شش سال زندان گرفتم تو دادگاه بدوی. می‌ارزيد. به احساس تعلق به یک جمع بزرگ قدرتمند كه در تلاش هست تا سرنوشتش رو دست خودش بگيره می‌ارزه.»

مستند دادگاه انقلاب برای صدور این حکم اتهام‌های تکراری چون «اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی» و «تبلیغ علیه نظام» است. صلواتی سروناز احمدی را بابت اتهام اول به پنج سال و بابت اتهام دوم به یک سال زندان محکوم کرده است.

این حکم بدوی و قابل اعتراض در دادگاه تجدیدنظر است.

بر بنیاد گزارش سروناز احمدی، دادگاه رسیدگی به اتهام‌های منتسب به او و همسرش کامیار فکور پانزدهم دی ماه سال جاری برگزار شد.

ماموران امنیتی در پانزدهم آبان ماه احمدی و فکور را در منزلشان بازداشت کردند. احمدی یک ماه بعد با سپردن وثیقه به صورت موقت از زندان بیرون آمد اما کامیار فکور، روزنامه‌نگار مدافع حقوق کارگران و ترانه‌سرا را از آن زمان در زندان حبس کرده‌اند.

فکور پیشتر به دلیل فعالیت‌های روزنامه‌نگارانه‌اش در خرداد ۱۴۰۱ و شرکت در تجمع کارگران و مدافعان حقوق کارگران در اسفند ۱۳۹۹ و اردیبهشت ۹۸ بازداشت و در پرونده‌های جداگانه به سه سال و هشت ماه حبس محکوم شده بود.

از آغاز خیزش زن، زندگی، آزادی نیروهای امنیتی بیش از ۲۰ هزار نفر را در سراسر ایران بازداشت کرده‌اند. هویت بسیاری از بازداشت‌شدگان هنوز احراز نشده است. بر بنیاد گزارش نهادهای حقوق بشری دست‌کم ۱۰۹ تن از معترضان بازداشت شده در خطر اتهام محاربه و صدور حکم اعدام قرار دارند.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.