ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

محکومیت آستیاژ حقیقی و امیرمحمد احمدی: ۱۰ سال و شش ماه حبس برای رقصیدن در میدان آزادی

دستگاه قضایی جمهوری اسلامی یک زوج بلاگر را به‌خاطر انتشار یک ویدیو به «اشاعه فساد، تبانی، و تبلیغ علیه نظام» متهم و به ۲۱ سال حبس تعزیری، ممنوعیت فعالیت در شبکه‌های اجتماعی و ممنوعیت خروج از کشور محکوم کرد.

شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران آستیاژ حقیقی و امیرمحمد احمدی، دو بلاگر اینستاگرام ساکن تهران را که در جریان خیزش انقلابی جاری در ایران بازداشت شده بودند، به حبس طولانی مدت و مجازات‌های تکمیلی محکوم کرد.

طبق حکم صادره از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی، آستیاژ حقیقی و امیرمحمد احمدی از بابت اتهام‌های «اشاعه فساد و فحشا، اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی و فعالیت تبلیغی علیه نظام» هر یک به ۱۰ سال و شش ماه حبس تعزیری، دو سال ممنوعیت استفاده از فضای مجازی و دو سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شدند.

براساس گزارش هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر ایران این احکام به این زوج ابلاغ شده است. دستگاه قضایی از زمان دستگیری آن‌ها از صدور قرار وثیقه خودداری کرده بود.

یک منبع مطلع نزدیک به خانواده حقیقی به هرانا گفته:

«آستیاژ و امیرمحمد طی مراحل دادرسی از حق داشتن وکیل محروم بوده‌اند.»

نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی آستیاژ حقیقی، متولد ١٣٨٠ و امیرمحمد احمدی، متولد ١٣٧٩ را دهم آبان سال جاری، بلافاصله پس از انتشار ویدیوی رقصیدنشان در نزدیکی میدان آزادی تهران، در محل سکونتشان و با ضرب و شتم بازداشت کردند.

طبق گزارش‌ها آستیاژ حقیقی پس از نزدیک به یک ماه بازداشت در بند ۲۰۹ زندان اوین با دادن تعهد نسبت به رسانه‌ای نشدن خبر بازداشت‌شان و عدم مصاحبه با رسانه‌ها، به زندان قرچک ورامین منتقل شده است.

از آغاز خیزش زن، زندگی، آزادی نیروهای امنیتی بیش از ۲۰ هزار نفر را در سراسر ایران بازداشت کرده‌اند. هویت بسیاری از بازداشت‌شدگان هنوز احراز نشده است. بر پایه گزارش نهادهای حقوق بشری دست‌کم ۱۰۹ تن از معترضان بازداشت‌شده به محاربه متهم شده و در خطر صدور حکم اعدام قرار دارند.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.