ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

وبیناری با حضور فریدا آفاری

فمینیسم سوسیالیستی چیست و چرا برای مقابله با اقتدارگرایی در ایران و جهان ضرورت دارد؟

بخش دوم

مبانی ستم بر زن چیست؟ گفتار دوم و پایانی -چهارشنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ / ۵ آپریل، از ساعت ۱۹ به وقت تهران / ۱۶:۳۰ به وقت اروپای مرکزی

در کتاب «رویکردی نوین به فمینیسم سوسیالیستی» فریدا آفاری، مترجم و نویسنده با به کارگیری درک حاصل از مطالعه  فلسفه فمینیستی، فعالیت‌های بین‌المللی و تجربه کار به‌عنوان  کتابدار عمومی در آمریکا کوشیده است چشم‌انداز جدیدی از بدیل سرمایه‌داری، نژادپرستی، جنسیت‌گرایی، دگرجنس‌گرا سالاری و بیگانگی ارائه دهد.  

SocialistfemenismbyAfary بزرگ‌ کنید
طرح جلد کتاب سوسیالیسم فمینیسم

این اثر به بازاندیشی نظریه‌های فمینیستی درباره ستم بر زن می‌پردازد، اساس این بازاندیشی بازگشت به انسان باوری است اما نوعی انسان باوری که با تجربیات زیر بسی پربارتر شده است:

نظریه‌های بازتولید اجتماعی، نظریه بیگانگی، نظریه در هم تنیدگی ستم از سوی فمینیسم سیاه، نظریه الغای نظام زندان، نظریه‌های کوییر و تجربیات نویسنده به‌عنوان یک فمینیست ایرانی-آمریکایی.

آفاری در دو جلسه وبینار، بخش‌هایی از کتاب را به مخاطبان زمانه معرفی خواهد کرد و امیدوار است که این اثر بتواند به جنبش «زن، زندگی، آزادی» در راستای ژرفایابی اهداف و تحقق انقلابی فمینیستی یاری رساند.

فریدا آفاری، دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته فلسفه از دانشگاه لویولا در شیکاگو  و مدرک کارشناسی ارشد در رشته کتابداری و علوم اطلاعات از دانشگاه دومینیکن در ایلینویز است. او همزمان با کار کتاب‌داری، فعالیت‌های اجتماعی و سیاسی و تهیه وبلاگ ایرانیان ترقی‌خواه ( Iranian Progressives in Translation)، در ترجمه چندین کتاب از جمله فلسفه و انقلاب:  از هگل تا سارتر  به قلم رایا دونایفسکایا  نیز همکاری کرده است.  

گفتار نخست:

  • مبانی ستم بر زن چیست؟
  • بررسی نظریه‌های بازتولید اجتماعی و بیگانگی

گفتار دوم:

  • نظریه‌پردازی یک بدیل انسان باور سوسیالیست و فمینیست در برابر سرمایه‌داری
  • چیره شدن بر سلطه: باز مفهوم پردازی رابطه «خود» و «دیگری»

زمان جلسه آنلاین و پخش زنده: چهارشنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ / ۵ آپریل
 از ساعت ۱۹ به وقت تهران / ۱۶:۳۰ به وقت اروپای مرکزی

لینک شرکت: https://bit.ly/22032023zm

این وبینارها هم‌زمان و زنده در سایت، یوتیوب، فیسبوک و توییتر زمانه در دسترس خواهد بود.

ویدیو گفتار نخست:

برای دیدن محتوای نقل شده از سایت دیگر، کوکی‌های آن سایت را بپذیرید

کوکی‌های سایت‌ دیگر برای دیدن محتوای آن سایت‌ حذف شود

نسخه شنیداری گفتار نخست:

برای دیدن محتوای نقل شده از سایت دیگر، کوکی‌های آن سایت را بپذیرید

کوکی‌های سایت‌ دیگر برای دیدن محتوای آن سایت‌ حذف شود

در همین زمینه:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.