ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

پرونده‌ای دیگر برای ترامپ: اتهام تجاوز و افترا

قاضی دادگاه فدرال منهتن تقاضای وکلای ترامپ برای مختومه اعلام کردن پرونده شکایت جین‌ کارول، نویسنده‌ای که ترامپ را به تجاوز جنسی و افترا متهم کرده، رد کرد. همزمان این احتمال وجود دارد که پرونده‌های دیگری علیه ترامپ در دادگاه مطرح شود.

جین کارول، نویسنده‌ای که دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا را به تجاوز و افترا متهم کرده، این ادعا را که شکایتش برای کسب شهرت و فروش بیشتر کتاب خاطراتش بوده، رد کرد.

جین کارول که اینک ۷۹ سال دارد می‌گوید آقای ترامپ ۷۶ ساله اواخر سال ۱۹۹۵ یا اوایل سال ۱۹۹۶ یعنی حدود سه دهه پیش در رختکن یک فروشگاه بزرگ در منهتن نیویورک به او تجاوز جنسی کرده است.

قاضی دادگاه فدرال منهتن روز دو‌شنبه اول ماه مه تقاضای وکلای ترامپ برای مختومه اعلام کردن این پرونده را نپذیرفت و دادگاه به کار خود ادامه داد.

خانم کارول، که دادگاه در شهادت می‌داد گفت هدفش از این شکایت جلب توجه ازطریق حضور در تلویزیون و انتشار پادکست نبوده، اما در عین حال پذیرفت که این مساله به فروش کتابش کمک خواهد کرد.

اکتبر سال گذشته ترامپ در شبکه اجتماعی « Truth » این پرونده را یک «شیادی تمام عیار» و «دروغ و حقه‌بازی» خوانده بود.

ادعای جین کارول مبنی بر این‌که رئيس جمهوری سابق ایالات متحده آمریکا به او تجاوز کرده در کتاب خاطراتش تحت عنوان «مردان به چه درد ما می‌خورند، پیشنهادی متواضعانه» مطرح شده است. چکیده‌ای از این ادعا در مجله «نیویورک» در ژوئن سال ۲۰۱۹ منتشر شد.

خانم کارول دراین شکایت حقوقی مدنی تقاضای خسارت کرده اما مبلغ خسارت درخواستی روشن نیست.

جین کارول همچنین از ترامپ به دلیل افترا شکایتی جداگانه کرده است.

روز دوشنبه چهارمین روز از این جلسه دادگاه برگزار شد، در حالی‌که دونالد ترامپ برای بازدید از زمین‌های گلفش در سفر اسکاتلند به سر می‌برد.

جلسه دادگاه روز سه‌شنبه دوم ماه مه نیز ادامه خواهد یافت.

در فهرست شاهدانی که خانم کارول به دادگاه معرفی کرده است نام دو نفر ازدوستانش به چشم می‌خورد که می‌گویند سه دهه پیش بلافاصله پس از «تجاوز» خانم کارول داستان را برای آن‌ها تعریف کرده است. همچنین یک پروفسور در میان شاهدان است که می‌تواند میزان خسارات وارده به خانم کارول در این جریان را برای هیات منصفه تخمین بزند.

چند زن دیگر نیز دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری سابق آمریکا را به سو‌رفتار جنسی متهم کرده‌اند. آقای ترامپ تمامی این‌ اتهامات را رد کرده است.

دادگاه‌ها و دیگر شکایت‌های احتمالی

ترامپ در ایالت جورجیا ممکن است با اتهام تلاش برای تغییر پیروزی بایدن در انتخابات ۲۰۲۰ در آن ایالت متهم شود. فنی ویلیامز، دادستانی در جورجیا به دنبال طرح اتهام علیه ترامپ در این زمینه است.

در پایتخت نیز جک اسمیت، بازپرس ویژه یک هیات منصفه عالی (گرند ژوری) -که درحقیقت بازوی دادستانی است- را گردهم آورده تا مساله دخالت ترامپ در قضایای ششم ژانویه و حمله به کنگره ایالات متحده و نیز در اختیار داشتن اسناد طبقه‌بندی‌شده پس از پایان دوره ریاست جمهوری اش را بررسی کنند.

از نظر قضایی، خانواده قربانیان جریان حمله به کنگره نیز می‌توانند از ترامپ شکایت کنند.

افزون بر این، احتمال طرح پرونده‌های دیگری نیز در دادگاه علیه ترامپ در مورد مسایل دیگر وجود دارد. از جمله تحقیقات در مورد پرونده مالیاتی ترامپ که در نیویورک در جریان است. دیگر پرونده‌هایی که هنوز به سرانجام نرسیده‌اند نیز ممکن است ادامه یابند از جمله مسأله احتمال تخلف مالی در زمان برگزاری مراسم تحلیف ریاست جمهوری.

علاوه بر همه این‌ها امکان بازشدن مجدد پرونده‌های پیشین دور از انتظار نیست. وزارت دادگستری از نظر حقوقی می‌تواند پرونده تحقیق در مورد روسیه را هم بار دیگر باز کند.

دونالد ترامپ اتهامات وارده به خودش را رد کرده و آن‌ها را سیاسی و توطئه دموکرات‌ها و لیبرال‌ها می‌داند.

بیشتر بخوانید

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.