ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

کارتون هفته: انتخابات ترکیه، پُتکی بر قدرت کاخ‌ساز؟

کارتون منتخب این هفته اثر موسا ککلیک، کارتونیست ترکیه‌ای، به امیدهای جامعه‌ی مدنی منتقد در این کشور برای پیروزی در انتخابات اشاره دارد.

۱۴ مه روز انتخابات سرتاسری ریاست‌جمهوری و پارلمانی در ترکیه است. این‌بار مخالفان رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری فعلی، برای بیرون راندن او از قدرت متحد شده اند اما شماری دیگر از کارشناسان سیاسی هشدار می‌دهند که امکان باقی ماندن اردوغان در قدرت ابداً کم نیست. پیش‌بینی می‌شود که بیش از ۸۰ درصد مردم پای صندوق‌های رأی بروند.

کارتون منتخب این هفته اثر موسا ککلیک، کارتونیست ترکیه‌ای، به امیدهای جامعه‌ی مدنی منتقد در این کشور برای پیروزی در انتخابات اشاره دارد. اردوغان در ۲۹ اکتبر ۲۰۱۴ مجتمع ریاست جمهوری را در آنکارا افتتاح کرد که منتقدان آن را «کاخ سفید» می‌خوانند و نشانه‌ای از تمامیت‌خواهی رئیس‌ جمهوری کنونی. هزینه‌ی آن ۱,۲ میلیارد دلار برآورد شده است.

«انتخابات» اثر کوسا ککلیک، کارتونیست ترکیه‌ای ــ منبع: کارتون‌موومنت
«انتخابات» اثر کوسا ککلیک، کارتونیست ترکیه‌ای ــ منبع: کارتون‌موومنت

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.