Share

در هفته‌ای که گذشت برخی منابع دانشجویی خبر از بازداشت اعضای  شورای صنفی دانشگاه عباسپور دادند. بر مبنای گزارش‌ها پنج عضو شورای صنفی دانشگاه عباسپور روز دوشنبه ۲۰ خرداد ماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده‌اند. برخی منابع خبری حکایت از آن دارند که این دانشجویان به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شده اند.
دانشجو نیوز به نقل از یکی از دانشجویان این دانشگاه گزارش داده که این بازداشت‌ها در رابطه با  موج جدیدی از اعتراضات دانشجویی  در روزهای اخیر بوده است .

از سوی دیگر و در ادامه پروژه اسلامی سازی دانشگاه ها، تدریس سازهای جهانی در دانشاه‌های ایران ممنوع شده است.
به گزارش ایسنا، برمبنای دستور رسیده به دانشگاه جامع علمی – کاربردی از سال ۹۲ رشته‌ نوازندگی سازهای جهانی هیچ پذیرشی نخواهد داشت اما جایگزین آن رشته‌های رهبری ارکستر و آهنگسازی ایرانی راه‌اندازی شده‌اند.

همچنین  در هفته‌ای که گذشت گزارش ۸ سال نقض حق تحصیل شهروندان ایرانی در دانشگاه‌های کشور با هدف معرفی سازمان‌های موثر در نقض حق تحصیل و ارائه اسامی بیش از  ۱۰۰۰ مورد محرومین از تحصیل و دانشجویان ستاره دار منتشر شد.
این گزارش که توسط کمیسیون حقوق بشر دفتر تحکیم وحدت با همکاری سایت دانشجونیوز و کمپین دفاع از حق تحصیل آماده شده، به ارائه برخی از مستندات و همچنین اطلاعات طبقه بندی شده بیش از ۱۰۰۰ مورد محرومین از تحصیل از فروردین ماه ۱۳۸۴ تا اسفند ۱۳۹۱ می پردازد.
در این ارتباط با عماد هاشمی فعال سابق دانشجویی و از دست اندرکاران تهیه این گزارش گفتگویی انجام داده ایم.

[podcast]http://www.zamahang.com/podcast/2010/20130615_Hamkelasi_FarshadMohammadi.mp3[/podcast]

Share